Kwiaty w Polsce i za granicę

Kwiaty w Polsce i za granicę

Większość kwiatów, jakie są dostępne w polskich kwiaciarniach to rośliny pochodzące od polskich hodowców oraz polskich ogrodników. Jednakże import i eksport to pojęcia bardzo znane w każdej branży działalności gospodarczej i w każdej dziedzinie i sektorze gospodarki. Jeśli chodzi o polskie kwiaty to są one często przeznaczane na eksport do niektórych krajów Europy Zachodniej czy też Europy Wschodniej. Polskie kwiaty często są chwalone za granicą. I to nieważne z jakiego miasta pochodzą, ponieważ na przykład kwiaty zielona góra będą tak samo dobre na eksport jak te, które na przykład pochodzą ze Szczecina.

Rodzaje kwiatów

Kwiaty w Polsce i za granicęWszystko jeszcze zależy dokładnie od danego hodowcy czy też ogrodnika, no i oczywiście od odpowiedniej odmiany kwiatów. Z Polski często kwiaty za granice to głównie róże, ponieważ każdy może przyznać, że polskie róże są jednymi z najpiękniejszych w Europie. Mamy tutaj swoje własne odmiany, które są unikatowe i naprawdę mogą zaimponować wyglądem, szczególnie na rynku zagranicznym. Oczywiście kwiaty za granicę to nie tylko róże, ale też na przykład tulipany czy też inne gatunki kwiatów ciętych. Poza tym często eksportowane są również kwiaty doniczkowe.

Sprowadzanie kwiatów

Jednakże Polska jest nie tylko eksporterem kwiatów, ale także ich importerem, ponieważ niekiedy sprzedawcy kwiatów nie czerpią dostaw od polskich ogrodników i polskich dostawców, lecz od dostawców zagranicznych. Bardzo często właściciele kwiaciarni oraz hurtowni kwiatowych kupują kwiaty z holandii, ponieważ w tym kraju również posiadają bardzo piękne kwiaty, które cieszą się długą świeżością (jak na kwiaty), są w miarę odporne na każdy transport i bardzo dobrze sprzedają się w Polsce. Takie kwiaty często podobają się ludziom najbardziej, jeśli mogą być dostarczane do ich domu. Często bywa również tak, że po prostu dokonane zamówienie jest zbyt duże, żeby klient mógł sam się uporać z jego dostarczeniem pod odpowiedni adres. Dlatego też kwiaty z dostawą warszawa czy też kwiaty z dostawą wrocław, są po prostu niezwykle ważne.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz