Kwiaciarnia na Instagramie

Kwiaciarnia na InstagramieOtwarta przeze mnie w minionym tygodniu kwiaciarnia była od wielu lat moim marzeniem. Długo zbierałem się do tego pomysłu ze względu na szereg różnych czynników, które w końcu udało mi się pokonać. W moim mieście znajduje się kilka kwiaciarni, natomiast w lokalizacji, w której mieszkam niestety nie było do tej pory żadnej, co stało się dla mnie impulsem do otworzenia ciekawie zaaranżowanej kwiaciarni.

Działalność nie tylko przez stronę, ale także przez media społecznościowe

Na samym początku swojej działalności myślałem jedynie o tym, aby zadbać o posiadanie interesującej witryny internetowej, w której zamieszczałbym swoją ofertę. Po upływie dwóch tygodni, za namową mojej wybranki serca zdecydowałem się o założeniu profilu na facebooku, dzięki któremu mógłbym prezentować nowości, jakie będą miały miejsce w mojej kwiaciarni. Do tej pory byłem raczej na bakier z social media, niemniej jednak postanowiłem się trochę bardziej nimi zainteresować. W zrozumieniu fenomenu tego rodzaju komunikacji pomogły mi moje dzieci, dzięki którym zrozumiałem na czym polega korzystanie z rozmaitych funkcji i udogodnień na FBu.

Jakoś samo z siebie wyszło

Muszę przyznać, że tak się wkręciłem, że już po trzech dniach samoczynnie dodawałem nowe posty, zamieszczałem zdjęcia i filmy oraz uploadowałem inne interaktywne media. Z dnia na dzień coraz bardziej się interesowałem zagadnieniami z cyklu „media społecznościowe” i coraz bardziej zatapiałem się w nich. Małgosia pokazała mi jak korzystać z instagramu, który w jej mniemaniu jest idealnym rodzajem portalu społecznościowego dedykowanym do zamieszczania dużej ilości zdjęć. Moja kwiaciarnia miała nowe ujście informacji, które jest niezwykle kompatybilne z prowadzoną przeze mnie działalnością, gdyż wizualne przedstawienie moich kompozycji kwiatowych wraz z oferowanymi przeze mnie usługami jest doskonałym wabikiem dla klientów. W mediach społecznościowych obracam się dopiero od niespełna miesiąca, a już mam wrażenie, jakbym siedział w tym od wielu lat. Wszystko zawdzięczam moim córom, które mnie tego nauczyły i wyjaśniły wszystkie moje znaki zapytania.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz