kwiaciarnia internetowa warszawa

kwiaciarnia internetowa warszawa

Wszystkie rośliny zielone potrzebują światła, aby móc zaopatrzyć swój organizm w energię. Im więcej jasności tym kwiatek jest zdrowszy i piękniejszy. Jeżeli już w sąsiedztwie rośliny jest mało naturalnego słońca można zstąpić je sztucznym światłem. Kupując kwiat w kwiaciarniach (ostatnio dużą popularność zyskały kwiaciarnie internetowe – liderem jest kwiaciarnia internetowa Warszawa), musimy dowiedzieć się o jego wymaganiach, jeśli wybrana roślina powinna przebywać w świetle najlepszym miejscem dla niej będzie parapet okienny. Jasność uzależniona jest od odległości dzielącej kwiat i okno, wielkości okna, zaciemnienia budynku przez drzewa, a także wychodzenie okna na kierunek geograficzny. 

kwiaciarnia internetowa warszawa

Nowe miejsce kwiatów

Świeżo zakupioną roślinę należy przyzwyczajać do nowego miejsca. Na początek chrońmy ją od ostrego słońca, aby liście mogły aklimatyzować się w nowym sąsiedztwie. Korzystne dla nowych mieszkańców są firanki zawieszone na oknach, chronią one kwiaty przed poparzeniem słonecznym i przepuszczają do pomieszczenia przefiltrowane światło. W przypadku niektórych kwiatów zlecane jest obracanie ich co jakiś czas, aby liście rozrastały się w każdym miejscu, niemniej jednak o tym także powinno się poczytać, bo nie wszystkie kwiaty preferują gdy się im zmienia miejsce. Możemy też zapytać o to konsultantów w kwiaciarniach tradycyjnych czy kwiaciarniach online. Np. kwiaciarnia internetowa Warszawa oferuje pomoc specjalisty bez konieczności wychodzenia z domu. Siedząc przed komputerem, możemy dowiedzieć się wszystkiego o potrzebach danej rośliny.

Sztuczne światło

Jeżeli już nasz lokal przez nieustannie pozbawiony jest słońca wcale nie musimy rezygnować z kupna roślin pokojowych. Możemy zastosować sztuczne światło, jednakże proste żarówki nie są odpowiednie. Do oświetlenia kwiatów przeznaczone są specjalne żarówki, które można wkręcać do prostych opraw. Dostępne są one w kwiaciarniach. Odległość żarówki od rośliny nie powinna być zbyt duża, ok. 90 cm. Roślina oświetlana powinna być przez 8-12 godzin w ciągu dnia.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz