Kupujemy szczotkę do włosów

Kupujemy szczotkę do włosów

Czesanie włosów jest podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym. W dużej mierze na kondycję włosów wpływają akcesoria używane właśnie do czesania. Na co dzień możemy używać zarówno grzebieni jak i szczotek. Zdecydowanie więcej zwolenniczek mają szczotki.

Jaką szczotkę wybrać?

W sklepach dostępne są szczotki wykonane z bardzo różnych materiałów. Wiele kobiet wybiera najtańsze szczotki plastikowe, które mają igiełki zakończone kuleczkami. Stawiając na takie szczotki musimy być przygotowane na to, że struktura włosa może szybko ulec zniszczeniu. Do tego rozczesywanie włosów taką szczotką może okazać się bardzo bolesne. Godne polecenia są za to szczotki, które zostały wykonane z naturalnego włosia. Bardzo często jest to włosie dzika. Szczotka z włosia dzika była używana przez nasze prababcie i babcie. Szczotki te później zostały zapomniane, a dzisiaj znów wracają do łask. Zaletą takiej szczotki jest między innymi to, że nawet długie włosy można rozczesać bez szarpania. Można nimi bez problemów rozczesać nawet mocno splątane długie włosy. Naturalne igiełki, które mają szczotki z włosiem dzika podczas szczotkowania włosów delikatnie masują skórę głowy. Masaż poprawia ukrwienie skóry, dzięki temu do cebulek dociera więcej tlenu. Są one lepiej odżywione, a więc zdrowsze.

Rodzaje szczotek z włosiem dzika

Szczotki z włosiem z dzika są dzisiaj niezwykle popularne, dlatego w sklepach dostępne są ich różne rodzaje. Osoby, które zainteresowane są taką szczotką mają do wyboru:

szczotki do rozczesywania włosów. Wśród nich idealną szczotkę dla siebie znajdą zarówno osoby z krótkimi i długimi włosami;

szczotki do tapirowania;

szczotki do modelowania. Te szczotki mają igiełki nie tylko z włosia dzika, ale także nylonowe.

Bez względu na to, jaką szczotkę z włosiem z dzika wybierzemy, musimy o nią odpowiednio dbać. Po rozczesaniu włosów szczotkę układamy włosiem do dołu. Regularnie usuwamy z niej włosy i kurz. Od czasu do czasu myjemy ją ciepłą wodą z kilkoma kroplami delikatnego szamponu. Umytą szczotkę dokładnie płuczemy i osuszamy.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/szczotka-z-wlosiem-dzika/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz