Kupno mieszkania w Warszawie – dylematy

Kupno mieszkania w Warszawie – dylematyMłodzi ludzie, wchodząc w dorosłe życie, zaczynają myśleć o wyprowadzce z domu rodzinnego. Dla niejednej osoby wielkim marzeniem jest posiadanie własnego mieszkania w Warszawie, która daje wiele możliwości, choćby zawodowych lub związanych z nauką na studiach. Każdy jednak wie, że życie w stolicy nie należy do najtańszych i zasada ta dotyczy niestety również mieszkań. Ceny wynajmu są bardzo wysokie i nie zawsze opłacalne. Wielu decyduje się więc na zakup, zwykle zaciągając w banku kredyt na kilkadziesiąt lat, pozwalający jednak stać się właścicielem lokum, a nie tylko jego najemcą.

Decyzja o kupnie nie jest łatwa i jej podjęcie trwa czasem bardzo długo. Powstaje pytanie: czy lepsze są mieszkania deweloperskie w Warszawie czy też te z rynku wtórnego? Trudno tu odpowiedzieć jednoznacznie, bo każda opcja ma swoje plusy i minusy.

Dodatkowy remont

Mieszkania kupione od innego właściciela bywają tańsze, co jest ich niewątpliwą zaletą, jednak wymagają często dodatkowych nakładów finansowych np. na remont. Nie zawsze podoba nam się ono dokładnie w takim stylu, w jakim urządził go wcześniej ktoś inny. Ponadto dochodzą wyższe koszty utrzymania, ze względu na starsze budownictwo. Z drugiej strony – nie kupujemy tu kota w worku. Wszystko jest już gotowe do użytkowania, a okolica odpowiednio dostosowana do potrzeb ludzi, którzy mieszkają tu już od wielu lat. Zawsze mamy też możliwość zapytać innych o opinię.

Droższe ale nowoczesne

Z kolei mieszkania deweloperskie w Warszawie kojarzą się w nowoczesnością, wygodą, ale też bardzo wysoką ceną za metr kwadratowy, której nie możemy niestety negocjować. Infrastruktura również nie zawsze bywa tu plusem, ponieważ osiedla powstają często w zupełnie nowej, niezagospodarowanej jeszcze okolicy. Z drugiej strony lokum takie urządzamy sami od podstaw wedle własnego uznania, a koszty jego utrzymania są niższe. Do tego zaprojektowane są w nieco bardziej ciekawy i funkcjonalny sposób niż robiono to np. 20 lat temu.

Wybór mieszkania z pewnością nie należy do najprostszych. Decyzja ta jest na tyle poważna, że w razie problemów warto skorzystać z usług agentów nieruchomości.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz