Którą polisę wybrać?

Którą polisę wybrać?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla wszystkich kierowców, więc nie poruszamy tutaj tematu, czy mamy je zakupić, ale jakie ubezpieczenie należy wybrać. Która polisa będzie zatem dla nas najodpowiedniejsza?

 

Ubezpieczenie ustandaryzowane

Przepisy unijne wymagają od nas, by polisa OC posiadana była przez każdego kierowcę biorącego udział w ruchu drogowym. Jest to rozwiązanie zdroworozsądkowe, dzięki któremu zapewnione jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Jak wysoką sumę ubezpieczeniową powinna przewidywać polisa OC? To jest ustalone w przepisach, zmienia się co jakiś czas i zawsze należy zastosować się do poziomu minimalnego. Każdy kierowca ma obowiązek, by jego polisa OC uwzględniała właśnie co najmniej taki poziom minimalny. Efektem tego jest sytuacja, w której praktycznie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego posiadają polisę z minimalną kwotą odpowiedzialności ubezpieczyciela. Liczona jest ona w milionach euro, więc nie jest to oczywiście żaden problem. Przekłada się to jednak na bardzo nietypową sytuację na rynku ubezpieczeń.

W poszukiwaniu najlepszej polisy

Kiedy ubezpieczamy dom lub nasze życie, zawsze bardzo dokładnie przyglądamy się zapisom takiej umowy. Chcemy wiedzieć, co się stanie w określonym przypadku i jak będzie wyglądał mechanizm uzyskiwania pieniędzy z ubezpieczenia. Interesują nas mechanizmy uczestniczenia w szkodzie oraz ważne jest dla nas to, czy likwidacja szkód przebiega sprawnie, czy raczej należy się w danej firmie przygotowywać na ciężkie przejścia i poważne problemy. Polisa OC to jednak zupełnie inna bajka, ponieważ to nie my będziemy otrzymywać odszkodowanie i to nie my będziemy musieli przechodzić cały proces określania jego wysokości. Jeśli coś się stanie, przekazujemy tylko informacje o polisie i to wszystko. Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla nas będzie zawsze wybranie najtańszego ze wszystkich produktów, a do uzyskamy dzięki specjalnym stronom internetowym do porównywania ofert na polisy OC.

Więcej informacji znajdziesz na mtu24.pl

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz