Kto płaci dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?

Kto płaci dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?

Każdy z nas ma obowiązek płacić ubezpieczenie czy robi to bezpośrednio, czy też bezpośrednio, ale płacić musimy. Nigdy nie wiadomo przecież kiedy ktoś będzie potrzebował pomocy, a co za tym idzie należy być wyposażonym w ubezpieczenie, kiedy tylko jest to możliwe.

Normalnie osoba, która pracuje na etacie, ma płacone ubezpieczenie przez swojego pracodawcę. To on ma obowiązek co miesiąc odprowadzać należyte składki. Jednakże ktoś, kto nie pracuje i nie ma ubezpieczenia z urzędu pracy, musi niestety zastanowić się nad czymś takim, jak ubezpieczenie zdrowotne prywatne i samodzielnie je opłacać.

Dobrowolne ubezpieczenie w NFZ

Oczywiście jest jeszcze opcja wykupienia dobrowolnego ubezpieczenia w NFZ, ale jest ono dość drogie, a jaka jest jakość tego ubezpieczenia to każdy wie. Dlatego też znacznie lepiej jest po prostu wybrać, gdzie chcemy być ubezpieczeni prywatnie i tam podpisać umowę. W przypadku takiego ubezpieczenia możemy liczyć przede wszystkim na znacznie lepsze warunki ubezpieczenia, nowoczesne, odpowiednio wyposażone przychodnie, szpitale oraz opiekę, która traktuje pacjenta z należytym szacunkiem.

Niskie koszty

Ubezpieczenie zdrowotne prywatne to dzisiaj dość niski koszt, no chyba że chcemy do tego dokupić wersję szpitalną, wersję do lekarzy specjalistów i do refundacji lekarstw, to wtedy zapłacimy tyle co w NFZ. Dlatego też czasami lepiej jest się zastanowić, gdzie chcemy mieć to ubezpieczenie i co daje nam konkretny jego wariant, żeby później nie było zdziwienia. Możemy co prawda wykupić sobie abonament medyczny, który będzie bardzo wysoki i taki, który będzie niski, a jednocześnie ma okrojone możliwości. Takim złotym środkiem wydaje się być wersja średnia, czyli ubezpieczenie szpitalne oraz zwyczaje zdrowotne. Coś takiego jak leki, rehabilitacja i tak dalej możemy wykorzystać w ramach naszego ubezpieczenia w NFZ, no chyba że go nie mamy. W każdym bądź razie w dzisiejszym świecie wersja prywatna jest jakby nie było lepsza, nawet kiedy przyjdzie nam za nią po prostu więcej zapłacić. I tak NFZ nie daje nam za dużo, więc po co go wzbogacać?

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz