Księgowa na zastępstwo – szybka pomoc w księgowości

Księgowa na zastępstwo – szybka pomoc w księgowości

Firmy coraz chętniej sięgają po możliwości, jakie daje outsourcing wybranych usług. W ten sposób może funkcjonować księgowość, dział administracji czy nawet zespoły telefonicznej obsługi klienta. Przedsiębiorstwom pozwala to na obniżenie kosztów związanych z obsługą wybranych działów.

Księgowa na zastępstwo - szybka pomoc w księgowościJednak usługi księgowości, dostępne w ramach usług firm zewnętrznych, mogą być prowadzone na dwóch różnych poziomach – z jednej strony w ramach potrzeb firmy może być dostępna księgowa na zastępstwo, która przejmie obowiązki etatowych pracowników, z drugiej taka księgowość w całości może być realizowana przez firmę zewnętrzną. W tym drugim przypadku firmy korzystają jednocześnie z możliwości prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz wszelkich rozliczeń, zarówno z kontrahentami, jak i z fiskusem czy z Urzędem Skarbowym. Firmy księgowe mogą przygotować listy płac, jednocześnie naliczając wynagrodzenia i wyliczając i odprowadzając podatek od wynagrodzeń czy od realizowanej działalności.

Księgowość prowadzona przez firmy zewnętrzne to nie tylko ułatwienia, ale również konieczność regularnego odwiedzania biura księgowego z kolejnymi dokumentami i fakturami, które należy zaksięgować. Bardzo często przedsiębiorcy dają również biurom księgowym uprawnienia do odbierania wyciągów bankowych oraz dokonywania zleceń przelewów, zwłaszcza w przypadku przelewu wynagrodzeń czy rozliczania płatności z dostawcami zewnętrznymi. Takie rozwiązanie pozwala również na zdecydowanie sprawniejsze dokonywanie rozliczeń księgowych, chociaż również wtedy potrzebne są podpisy osób upoważnionych przez przedsiębiorstwo.

Usługi księgowe wymagają również biegłej znajomości zmieniających się przepisów prawnych i z zakresu rachunkowości. Księgowość zwłaszcza w mniejszych przedsiębiorstwach może być prowadzona przez jedną osobę, która nie zawsze ma możliwość uczestniczenia w szkoleniach z zakresu księgowości. Dlatego wybór biura rachunkowego, które zajmie się księgowością, wydaje się być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, bowiem pracownicy biura posiadają aktualną i niezbędną wiedzę.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz