Krzywy zgryz

Tak samo jak dbasz o zdrowie swojego dziecka tak samo powinieneś zadbać o jego zęby. Jeśli nie zainteresujesz się tym jak będzie dzieckiem to potem może być już za późno. Podstawą jest, by wszystkie zęby dziecka były zdrowe.

Od maleńkości warto wpajać dziecku zasady dotyczące stosowania prawidłowej higieny jego zębów. Warto wpoić mu nawyk mycia zębów co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Można stosować różne triki dzięki którym dziecku będzie łatwiej przyzwyczaić się do częstego mycia zębów.

Czynności które możemy wykonać ze swoim dzieckiem

Przykładowo czynność tą możemy wykonywać razem ze swoim dzieckiem. Pozwoli mu to zapamiętać, że mycie zębów jest bardzo ważne w każdym wieku. Jeśli zęby twojego dziecka są krzywe to o to jak jest wyprostować trzeba zapytać specjalisty z danej dziedziny. W tej konkretnej kwestii specjalistą jest ortodonta dziecięcy, który po prześwietleniu zgryzu dziecka przedstawi plan jego leczenia. Czasami może okazać się, że konieczne będzie wyrwanie jednego lub nawet kilku zębów zanim zastosowane zostanie jakiekolwiek leczenie.

Jak przekonać dziecko?

Trzeba przygotować na ten fakt dziecko, a także przekonać je, że wszystkie poczynania związane z jego zębami są wyłącznie dla jego dobra. Choć dziecko może się buntować to pamiętajmy, że z biegiem czasu jeszcze nam za to podziękuje. Do wyboru są różne metody leczenia. Przede wszystkim można zastosować aparat stały, który bardzo szybko ukaże pierwsze efekty swoich działań lub też aparat, który zakłada się na noc, a także na kilka godzin w ciągu dnia. Trzeba mieć na uwadze, że założenie aparatu na stałe będzie się wiązać z początkowym dyskomfortem, który również będzie dokuczał po każdej kolejnej wizycie u ortodonty. Najczęściej wizyty odbywają się co miesiąc, a koszt pojedynczej wizyty wynosi około sto złotych. Wszystko zależy od tego czy podczas wizyty zostaje wymieniony metalowy łuk, który jest dużo droższy niż sama wymiana gumek, które znajdują się na aparacie. Żeby umilić dziecku jego noszenie można pozwolić mu wybrać jaki tylko chce kolor gumek.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz