Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Kredyt gotówkowy na dowolny cel

Nie zawsze dysponujemy odpowiednią ilością gotówki, aby sfinansować zakup nowego sprzętu elektronicznego czy opłacić wakacyjny wyjazd.

Rozwiązaniem może być wzięcie kredytu gotówkowego na dowolny cel w jednym z popularnych banków.

O czym warto pamiętać zaciągając kredyt gotówkowy?

Jeszcze zanim zaciągniemy kredyt gotówkowy, warto przemyśleć kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czy… naprawdę potrzebujemy kredytu. Niekiedy jesteśmy w stanie bowiem sfinansować dany zakup w inny, korzystniejszy dla nas sposób. Wzięcie kredytu zawsze generuje pewne koszty, których moglibyśmy uniknąć, pożyczając pieniądze na pewien czas od rodziny czy znajomych.

Nie bez znaczenia pozostaje także pytanie, czy na pewno nas stać na zakup wybranego przez nas produktu. Perspektywa rozłożonej w czasie spłaty bardzo często jest w stanie silnie zaburzyć nasz osąd, co prowadzi do dokonywania zakupów wykraczających poza nasze możliwości finansowe.

Więcej na stronie https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Jeśli uważamy, iż zaciągnięcie kredytu jest w naszej sytuacji zupełnie słuszne i uzasadnione, dobrze jest jeszcze zwrócić uwagę na kwestię długości jego spłaty, zazwyczaj tożsamej z ilością rat. Zobowiązanie wzięte na wiele lat jest obarczone z punktu widzenia banku dość dużym ryzykiem.

Zakłada on bowiem, że nasza sytuacja finansowa może się przez ten czas obrócić o 180 stopni, w wyniku czego w pewnym momencie nie będziemy już w stanie spłacać kolejnych rat. Taka obawa skutkuje wyższymi kosztami kredytu gotówkowego, więc jeśli tylko mamy taką możliwość, korzystniejszym rozwiązaniem będzie zazwyczaj wybór krótszego okresu kredytowania. Z drugiej jednak strony, nie powinniśmy obarczać się comiesięcznymi opłatami o takiej wysokości, którą z trudem będziemy w stanie udźwignąć.

Inne typy kredytów

Zwyczajny kredyt gotówkowy stanowi zaledwie jeden spośród wielu rodzajów podobnych produktów bankowych. Jeśli na przykład kupujemy nowy lub kilkuletni pojazd, powinniśmy sięgnąć po kredyt samochodowy, który powinien okazać się nieco korzystniejszy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *