Kosmetyki organiczne – co warto o nich wiedzieć?

Kosmetyki organiczne – co warto o nich wiedzieć?

Istnieją różne rodzaje kosmetyków – w tym i takie przeznaczone dla szczególnie wymagających, u których zwykłe kosmetyki powodują podrażnienia, albo którzy nie chcą wcierać w ciało balsamów i kremów, które zawierają jakieś szkodliwe substancje. Oczywiście, tego ostatniego nie chce nikt, a jednak nie wszyscy zadają sobie trud czytania dokładnie etykiet kosmetyków przed ich zakupem.

Wiele elementów jest zresztą tak nazwanych, że brzmią bardzo specjalistycznie i nie wiadomo czym dokładnie są oraz jakie posiadają zalety i wady na pierwszy rzut oka. Na szczęście w tej chwili można kupić w sklepach kosmetyki pozbawione chemii, oparte na naturalnych składnikach, pochodzące z ekologicznych upraw i bezpieczne w stosowaniu nawet dla osób z wrażliwą, alergiczną skórą. To kosmetyki naturalne, ekologiczne, organiczne… Co warto wiedzieć o tej ostatniej grupie?

Kosmetyki organiczne – co warto o nich wiedzieć?

Produkty organiczne – ale co to znaczy?

 Samo słowo „organiczny” oznacza w definicji „przynależny do organizmów żywych”, czyli nierozerwalnie związany ze światem roślin czy światem zwierząt. Rzeczywiście, kosmetyki zwane organicznymi są nierozerwalnie związane ze światem przyrody, ale na szczęście tym roślinnym, a nie zwierzęcym. Nie mogą być w żadnym razie testowane na zwierzętach, gdyż wykluczałoby to możliwość nazwania ich organicznymi. Muszą zaś posiadać odpowiednie certyfikaty – tylko wówczas można mieć pewność, że rzeczywiście są tym, za co się podają.

Produkty organiczne – charakterystyka

Kosmetyki organiczne wyróżniają się kilkoma ważnymi cechami, które decydują o tym, że warto je kupić. Przede wszystkim są bezpieczne dla skóry – również tej alergicznej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Ich wielką zaletą jest również naturalność – one naprawdę nie mogą zawierać parabenów, silikonów, konserwantów i wszelkich innych ulepszaczy, które może sprawiają, że kosmetyk wygląda i pachnie atrakcyjniej, jednak jest bardziej szkodliwy dla skóry. Nawet barwniki nie mogą być sztuczne – dlatego właśnie są to produkty, które warto mieć!

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *