Korzyści pozapłacowe dla pracowników: karta sportowa

Korzyści pozapłacowe dla pracowników: karta sportowa

Zadaniem wyjątkowo trudnym jest dzisiaj nie tylko znalezienie pracowników, ale także zatrzymanie ich w firmie na dłużej. Nie mniej trudnym zadaniem jest motywowanie pracowników do bardziej efektywnej pracy. Duży wpływa na to, czy pracownicy czują się z firma związani ma atmosfera, która w niej panuje oraz atrakcyjne płace. Dużego znaczenia nabierają również korzyści pozapłacowe.

Co mogą zaproponować pracodawcy?

Obecnie pracodawcy, którzy chcą motywować swoich pracowników mają do wyboru szereg różnorodnych, komfortowych zarówno dla siebie, jak i dla pracowników rozwiązań. Do tych, które pracownicy bardzo sobie cenią należy już nie służbowy laptop, ale karnety. Do wyboru jest ich już dzisiaj całkiem sporo. Jest wśród nich także karta sportowa. Wręczenie karty sportowej na pewno spodoba się wszystkim osobom, które lubią swój wolny czas spędzać w sposób aktywny.

Jakie zalety ma karta sportowa?

Karta sportowa jest rozwiązaniem, które ma naprawdę bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest to, że środki, którymi karta została zasilona przez pracodawcę nie wykorzystane przez pracownika w danym miesiącu nie przepadają. Przechodzą one na następny miesiąc. Poza tym z karty mogą korzystać wszyscy członkowie rodziny. O tym, jak często pracownik będzie korzystał z karty i w jakich godzinach decyduje on sam. Plusem karty sportowej jest także to, że można przy jej pomocy w internecie dokonać rezerwacji i zapłacić za bilety na wydarzenia sportowe. Rozwiązaniem bardzo ciekawym jest karta sportowo-kulturalna. Tego typu karta sprawdzi się szczególnie w tych firmach, które zatrudniają nie tylko młodych, ale także starszych pracowników. Pracownicy ze starszego pokolenia mogą chętniej wybrać się do kina czy teatru niż na mecz. Wybierając kartę sportowo-kulturalną pracodawca daje wyraźny sygnał, że dba o potrzeby wszystkich pracowników.

Korzyści pozapłacowe motywują pracowników do wydajniejszej pracy. Liczba pracodawców wręczającym pracownikom różnego typu karnety (np. karty sportowe) systematycznie się zwiększa.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz