Konserwacja dachu bez tajemnic

Jak zyskać pewność, że dach naszego domu przez lata będzie zachwycał swoim idealnym stanem? Kluczem do sukcesu jest, w pierwszej kolejności, decyzja o skorzystaniu z dachówek firmy cieszącej się na rynku dużym uznaniem. Nie bez znaczenia wydaje się jednak również zdobycie wiedzy, dzięki której tajemnic nie będzie miała przed nami konserwacja dachówek. Okazuje się zresztą, że nie jest to wcale zadanie tak skomplikowane, jak wydaje się to wielu osobom.

O tym pamiętaj

Choć większość zanieczyszczeń pojawiających się na dachu jest usuwana z niego samoistnie, nie wolno zapominać o regularnej ocenie stanu dachu. Przynajmniej raz do roku jego powierzchnia powinna być więc oglądana przez fachowca, jeśli zaś minie pięć lat od momentu jego ułożenia, zlecenie bardziej szczegółowej kontroli jest naszym obowiązkiem. Najwięcej niepokojących zmian zachodzi na krawędziach koszy dachowych, choć wolne od nich nie są również te elementy, które składają się na system rynnowy. Jeśli system rynnowy jest częściowo niedrożny, należy liczyć się z ryzykiem oblodzenia, a w dalszej kolejności także korozji.

Jak czyścić dach?

Nowoczesne rozwiązania, takie jak dachy Gerard, są konstruowane tak, aby wszystkie zanieczyszczenia na dachach były wymywane przez deszcz. Może się jednak okazać, że liczba opadów będzie na tyle mała, że nie uda się ich pozbyć w naturalny sposób. W takim przypadku mycie dachu staje się koniecznością. Należy jednak pamiętać o tym, że używanie w tym celu agresywnych detergentów może okazać się wyjątkowo niebezpieczne. Wpływają one na kolor pokrycia dachowego, a w skrajnych przypadkach prowadzą również do jego uszkodzenia, pociągają więc za sobą znacznie więcej strat niż korzyści. Przystępując do czyszczenia najlepiej więc zaopatrzyć się w wodę i miękką szczotkę, z powodzeniem można jednak zastosować także strumień wody, który znajduje się pod ciśnieniem. Jeśli brud jest szczególnie uciążliwy, można zdecydować się na detergent, optymalny będzie jednak taki, który jest produkowany właśnie z myślą o powierzchniach powlekanych.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz