Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?

Jakie ubezpieczenie samochodu wybrać?Wybierając ubezpieczenie samochodu warto przeanalizować oferty kilku towarzystw.

Przy obecnym poziomie konkurencji mamy możliwość dopasowania ubezpieczenia do własnych potrzeb, warto jednak zapoznać się z rodzajami ubezpieczeń oferowanych przez firmy obecne na rynku.

Rodzaje ubezpieczeń:

OC- jedyny rodzaj ubezpieczenia jaki jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów poruszających się po drogach.
Chroni nas od odpowiedzialności cywilnej za szkody majątkowe i osobowe jakie wyrządziliśmy w związku z poruszaniem się pojazdu.
W przypadku gdyby go nie było kierowcy sami musieliby płacić za zniszczone mienie i zdrowie ofiar wypadku. W Polsce obowiązkowe.
NNW- ubezpieczenie mające na celu ochronę ciała kierowcy i pasażerów podczas wypadku, wsiadania, wysiadania itp, oraz na wypadek śmierci.
Assistance- pakiet przydatny w razie wypadku, awarii lub kradzieży pojazdu, zapewniający samochód zastępczy i zakwaterowanie w hotelu.
Jest to korzystne rozwiązanie dla osób, które dużo jeżdżą i nie mogą się obyć bez samochodu lub takich które nie chcą samodzielnie „bawić się” w wymianę opon itp.
Ubezpieczenie szyb od stłuczenia
Opony- pomoc w razie przebicia opony, gdy to nam się przytrafi to przyjedzie pomoc drogowa, która wymieni koło w aucie na Twoje koło zapasowe lub użyje zestawu naprawczego. W przypadku przebicia dwóch opon, to auto zostanie odholowane do zakładu wulkanizacyjnego, w którym opony zostaną naprawione. Dobra opcja dla kobiet i osób, które nie chcą same się brudzić.
AC- dobrowolne ubezpieczenie pojazdu od zniszczenia w wyniku wypadku, zdarzeń losowych i kradzieży.
Ochrona utraty zniżki w OC- bardzo przydatne ubezpieczenie.

Kiedy możemy liczyć na zniżki?

Standardowo za każdy rok bezszkodowej jazdy dostajemy zniżki w opłatach za ubezpieczenie, zniżki przepadają, jeśli zgłaszane były szkody. To ubezpieczenie zabezpiecza nas przed taką ewentualnością.
Oprócz wyżej wymienionych mamy jeszcze szereg innych jak: Mini AC, Ochrona utraty zniżki w AC, Ubezpieczenie bagażu itp.
Przy wyborze pakietu odpowiedniego dla nas warto się zastanowić i przemyśleć jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia w stosunku do wysokości składki.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz