Jakie ubezpieczenie na życie wybrać: indywidualne czy grupowe?

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać: indywidualne czy grupowe?

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo bogata i niezwykle różnorodna. W każdym z nich możemy jednak wykupić sztandarowy produkt każdego zakładu ubezpieczeń, czyli polisę na życie. Decydując się na takie ubezpieczenie warto pamiętać, że do wyboru mamy dwa rodzaje polis: indywidualne i grupowe. Każde z tych ubezpieczeń ma pewne zalety, ale ma także i wady.

Jaki jest zakres ochrony?

Ubezpieczenia indywidualne od grupowych różnią się głównie zakresem ubezpieczenia. Wybierając ubezpieczenie indywidualne zapewniamy ochronę wyłącznie sobie. Polisa zacznie działać, jeżeli zajdzie jedna z sytuacji:

    • poważnego wypadku, który spowoduje uszczerbek na zdrowiu;

    • ciężkiej choroby;

    • pobytu w szpitalu;

    • utraty pracy;

    • śmierci.

Jakie ubezpieczenie na życie wybrać: indywidualne czy grupowe?Ubezpieczenie grupowe zapewnia ochronę nie tylko dla posiadacza polisy, ale także dla osób jej bliskich. W zdecydowanej większości przypadków ochroną jest objęty małżonek oraz dzieci osoby ubezpieczonej. Dziecko osoby ubezpieczonej otrzyma świadczenie od zakładu ubezpieczeń, kiedy jedno lub oboje rodziców poniosą śmierć na skutek wypadku. Także żona/mąż mogą liczyć na wypłatę odszkodowania po śmierci jednego z nich. To wypłatę odszkodowania z polisy grupowej można liczyć również w razie poważnej choroby dziecka. Z polisy grupowej bardzo często wypłacane są także świadczenia w przypadku śmierci rodziców lub teściów; kwoty świadczeń są często bardzo wysokie.

Negocjacje indywidualne z zakładem ubezpieczeń

Decydując się na ubezpieczenie grupowe nie mamy możliwości wynegocjować z ubezpieczycielem korzystnych opcji ubezpieczenia. Wybierając ubezpieczenie grupowe możemy więc tylko zgodzić się na propozycję zakładu ubezpieczeń. Osoby, które podpisują indywidualną umowę ubezpieczenia mają możliwość prowadzenia negocjacji. Dzięki temu każda ma szansę, jak najlepiej dopasować polisę do swoich oczekiwań i zapewnić sobie najlepszą ochronę z możliwych. Przy wykupowaniu indywidualnej polisy można więc uniknąć wybrania ubezpieczenia zawierającego elementy, które nie będą dla nas przydatne.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz