Jakie ubezpieczenia komunikacyjne warto kupić?

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest obecnie bardzo rozbudowany i ma do zaoferowania każdemu kierowcy mnóstwo interesujących produktów. Jest to jednak oczywiste. W końcu posiadanie podstawowego ubezpieczenia OC jest w Polsce obowiązkowe, istnieje zatem ogromne zapotrzebowanie na takie oferty. Ponadto wielu kierowców decyduje się na dodatkowe ubezpieczenia, które co prawda nie są wymagane, ale mogą być niezwykle pomocne w kryzysowych sytuacjach. W ofertach dobrych firm, takich jak Santander Consumer Multirent znaleźć można wszystko, czego tylko potrzebuje kierowca do zabezpieczenia się na wypadek trudnych sytuacji. Warto poznać najbardziej przydatne ubezpieczenia komunikacyjne.

Polisa OC i AC

Posiadanie polisy OC jest w świetle polskiego prawa obowiązkowe. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zapewni odszkodowanie osobie poszkodowanej w razie wypadku spowodowanego przez właściciela polisy. Zrozumiałe jest to, że posiadanie takiego ubezpieczenia jest konieczne. Dzięki temu inni kierowcy są zabezpieczeni na wypadek naszych błędów. Bez polisy nie byłoby pewności, że sprawdza wypadku będzie w stanie wypłacić stosowne zadośćuczynienie.

W pakiecie z polisą OC często sprzedawane jest ubezpieczenie AC. Co prawda nie jest ono obowiązkowe, ale i tak warto o nim pomyśleć – zwłaszcza, że ceny nie są wysokie. Polisa ta zapewni nam ubezpieczenie na przykład w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie wskazać sprawcy wypadku.

Pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne

Jeśli chodzi o inne ubezpieczenia komunikacyjne, to warto pomyśleć o polisie assistance. Posiadanie takiego ubezpieczenia uprawnia nas do skorzystania z pomocy drogowej w razie jakiejkolwiek awarii samochodu w trasie. W zależności od konkretnej polisy, ubezpieczenie może obejmować swoim zasięgiem całą Europę lub nawet wiele państw pozaeuropejskich. Jest to świetna inwestycja, dzięki której unikniemy być może poważnych problemów w trasie. Polisa assistance zapewni nam na przykład samochód zastępczy lub pokój w hotelu w sytuacji, gdy naprawa naszego pojazdu zajmie zbyt długo.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz