Jakie są najbardziej popularne wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczaniach na życie?

Wszystkie bez wyjątku towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedając polisy na życie stosują tak zwane wyłączenia odpowiedzialności. Wyłączają więc w pewnych sytuacjach ochronę ubezpieczeniową. W ten sposób starają się chronić same siebie przed koniecznością wypłacanie odszkodowania osobom ubezpieczonym, które zdecydowały się na udział w zdarzeniach ryzykowanych. Niżej przedstawione zostaną wyłączenia odpowiedzialności, które są stosowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe najczęściej.

Alkohol lub środki odurzające

Jakie są najbardziej popularne wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczaniach na życie?Wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, które działają na terenie naszego kraju na liście wyłączeń odpowiedzialności umieszczają wszystkie wypadki i zdarzenia, które miały miejsce po spożyciu alkoholu lub zażyciu środków odurzających. Powinny o tym pamiętać wszystkie osoby, które po wypiciu alkoholu, czy po zażyciu środków odurzających decydują się prowadzić samochód bądź inny pojazd mechaniczny. Podpisując umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym warto sprawdzić, jaki jest dopuszczalny przez ubezpieczyciela próg zawartości alkoholu we krwi. Trzeba jednak bardzo wyraźnie podkreślić, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe podchodzą do tego niezwykle rygorystycznie. W tych towarzystwach ochrona ubezpieczeniowa jest wyłączana niezależnie od tego, jak wysoki poziom alkoholu został stwierdzony u osoby ubezpieczonej. Przed podpisaniem umowy warto sprawdzić, czy na liście wyłączeń nie zostały umieszczone zdarzenia, do których doszło w następstwie zażycia pewnych leków.

Akty terroru

Zdaniem wielu osób takie wyłączenie jest niepotrzebne, gdyż w naszym kraju podobne akty nie mają i nie będą miały miejsca. Nie zapominajmy jednak, że wielu z nas podróżuje w różne regiony świata, nie jest więc wykluczone, że staną się one uczestnikami takich zdarzeń. Powinniśmy jednak poprosić, aby nasz ubezpieczyciel doprecyzował, czy ma na myśli udział bierny, czy też czynny. Osoba, która wykupuje polisę na życie powinna negocjować z ubezpieczycielem, aby umieścił on w wyłączeniach zapis o udziale czynnym.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz