Jak zupełnie odmienić wnętrze swojego mieszkania

Już nie musisz ograniczać się do malowania ścian zwykłą farbą, ponieważ powoli wychodzi to z mody, nie wspomnę już o tradycyjnej roli tapety, której już niemal nikt nie stosuje. Jej rolą było zakrycie niedoskonałości ścian, ale teraz gdy są one wykonane z płyt gipsowych to nie ma mowy o jakichkolwiek nierównościach. Obecnie tapetę spotkamy tylko w starych domach lub blokach, które zostały zbudowane wiele lat temu.

Jak zupełnie odmienić wnętrze swojego mieszkania

Fototapety

Na polski rynek niedawno weszła rewolucyjna forma urządzania wnętrz, a mianowicie fototapety. Są to wielkoformatowe zdjęcia, które zmienią wystrój każdego wnętrza. Montuje się je podobnie do zwykłej tapety. Substancja klejąca znajduje się już bezpośrednio na kolejnych paskach, które zakłada się na zakładkę. Jest to lepsze rozwiązanie od zwykłej tapety, gdyż kolory fototapety są bardzo żywe, a obraz, który zajmuje całą ścianę naprawdę może przenieść domowników w inny świat. Nie jest to jeszcze zbyt popularne w naszym kraju, ale u naszych zachodnich sąsiadów ściany pokryte w taki sposób są coraz częstszym zjawiskiem.

Popularne motywy

Głównie dzieci chcą mieć w pokojach swoich bohaterów z kreskówek i to ze względu na nie rodzice decydują się na fototapety. Ale nie zapominajmy, że na zdjęciu może być wszystko: morze, plaża, góry, krajobrazy, budynki, przedmioty, a każde zdjęcie przecież gdzieś dopasujemy, dlatego w salonach i innych pomieszczeniach równie dobrze można zastosować takie rozwiązanie. Jeśli jednak wolimy pozostać tradycyjni i obrazy są dla nas wystarczającym urozmaiceniem naszych ścian to dobrym pomysłem jest stworzenie własnej mini galerii sztuki we własnym salonie. Mogą to być reprodukcje połączone w ze sobą wspólną tematykę, na przykład krajobrazy, portrety znanych osób lub inne. Zestawienie kilku obrazów o podobnej tematyce może dać wspaniały efekt, gdyż pomieszczenie, w którym się znajdą będzie mogło przenieść nas do innej epoki lub w zupełnie inne miejsca. Sprzyjać to będzie refleksji i ucieczce od codziennych problemów, a każdy chce mieć przecież chwilę, kiedy będzie mógł przenieść się w inny, lepszy świat.

poznaj ofertę – http://ravensberger-materace.pl/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz