Jak zaprojektować pokój dla chłopca?

Jak zaprojektować pokój dla chłopca?Własny pokój jest dla każdego dziecka bardzo ważny. Jednak, aby mogło ono cieszyć się swoim wyjątkowym miejscem w domu, jego rodzice muszą najpierw stworzyć go od podstaw. Szczególnie w przypadku chłopców nie jest to takie proste. Dużym ułatwieniem będzie skorzystanie z 4 porad związanych z aranżacją pokoju chłopca.

Chłopcy w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym słyną z nadmiaru energii, która ich roznosi. Z tego powodu raczej nie będą najlepszymi kompanami podczas zakupów farby. W tym wieku można jeszcze bez problemu samemu zdecydować o kolorze ścian. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie uspakajających barw, np. zieleni lub niebieskiego. Natomiast, jeśli dziecko ma swój ulubiony kolor, warto zabrać go poważnie pod uwagę. Przy okazji dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy farby nie są, aby toksyczne, aby nie zaszkodzić zdrowi dziecka.

Po drugie – postaw na motyw

Dobrym rozwiązaniem, które sprawi, ze chłopiec będzie czuł się przyjemnie w swoim pokoju, będzie wybranie motywu pokoiku. Dobrze, aby był on związany z zainteresowaniami dziecka lub z ulubioną bajką. Ciekawymi rozwiązaniami są malunki na ścianach z fikcyjnymi bohaterami. Do tego można nabyć pluszaki przedstawiające te postacie, obrazki, które można powiesić na ścianie, a nawet pościel na łóżko.

Po trzecie – posłuchaj głosu dziecka

Aranżacja pokoju dla chłopca jest możliwa przede wszystkim wtedy, kiedy rodzic puści wodze swojej wyobraźni i zacznie myśleć, jak dziecko. Nie da się wykonać wymarzonego pokoiku bez wysłuchania pragnień oraz oczekiwań dziecka, dlatego warto odbyć, choćby próbę wydobycia z dziecka jakiś konkretnych opinii na temat wyśnionego pokoju.

Po czwarte – myśl nieszablonowo

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na całkowicie nowatorskie rozwiązania. Tutaj przykładem może być, choćby przerobienie całej jednej ściany w wielką tablicę, po której dziecko może pisać, rysować, a później będzie można to zmyć i pisać od nowa. Tym samym inne ściany w domu zostaną uratowane.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz