Jak wygląda proces produkcji naklejek?

Jak wygląda proces produkcji naklejek?

Choć proces produkcji naklejek różni się nieco w zależności od tego, z usług jakiej drukarni korzystamy, niemal zawsze można podzielić go na kilka etapów. Wiedza dotycząca tego, jak przebiegają pociąga za sobą szereg korzyści dla klienta. Pozwala mu zrozumieć istotę procesu, a także lepiej przygotować własne zamówienie.

Po pierwsze – sprecyzuj oczekiwania

Jeśli klient chce wiedzieć, ile wyniesie go produkcja naklejek i jak długo będzie musiał czekać na ich przygotowanie, w pierwszej kolejności powinien zebrać informacje na temat własnych oczekiwań. Na stronach internetowych drukarni zwykle można błyskawicznie znaleźć dane na temat tego, jakie rodzaje naklejek wchodzą w grę i jaka jest ich cena jednostkowa. Osoba zamawiająca nie powinna mieć też problemu ze znalezieniem formularza, w którym pojawią się przygotowane przez nią informacje dotyczące jej własnych oczekiwań w tej materii. Formularz powinien zawierać dane na temat tego, jaka liczba naklejek ma być przygotowana, jaka ma być ich wielkość, a przede wszystkim – co ma być ich treścią. Zwykle można posiłkować się szablonami tworzonymi przez drukarnię, nic jednak nie stoi na przeszkodzie także temu, aby naklejki odpowiadały własnym oczekiwaniom zamawiających.

Po drugie – przeanalizuj kosztorys

Pracownik drukarni, który otrzyma zapytanie ofertowe, zwykle analizuje je i wysyła tak jego kosztorys, jak i dane na temat szacunkowego czasu realizacji zamówienia. Tu również wiele zależy od tego, z jakim podmiotem współpracujemy. Nie brakuje drukarni, w których proces ten jest zautomatyzowany, dane te są więc generowane przez komputer. Nawet w takiej sytuacji istnieje jednak możliwość skontaktowania się z osobą zatrudnioną w drukarni po to, aby dopracować szczegóły i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Po trzecie – czekaj na przesyłkę

Jeśli obie strony zgadzają się na warunki realizacji zamówienia, rusza produkcja. Naklejki są drukowane, pakowane i przygotowywane do wysyłki. Klient zwykle o każdym z wymienionych etapów jest informowany mailowo.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz