Jak wybrać dobrą ofertę ubezpieczenia OC?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to rodzaj ubezpieczenia majątkowego, które musi posiadać każdy użytkownik drogi, kto korzysta z własnego wozu. Takie ubezpieczenie trzeba wykupić przy jego kupnie, ponieważ jest to rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego.

Oczywiście, są i inne rodzaje ubezpieczeń OC, przypisane na przykład do innych, ważnych zawodów, związanych z pewnego rodzaju ryzykiem – w tej chwili jednak opowiadać będziemy właśnie o OC komunikacyjnym oraz o sposobach na wybranie najlepszej oferty z możliwych. Czym się kierować?

Sprawdzaj w porównywarkach

Porównywarki to specjalne strony i programy, gdzie można zweryfikować jakie są aktualnie najlepsze oferty spośród różnych firm ubezpieczeniowych. Program sprawdza ofertę dla konkretnego klienta, biorąc pod uwagę najpopularniejsze firmy ubezpieczeniowe. Kierując się radami z wyników, można natrafić na naprawdę ciekawe, tanie OC. Innym sposobem jest jednak po prostu pytanie znajomych, rodziny – w końcu każdy właściciel wozu musi się w ten sposób ubezpieczać. Będziemy zatem wiedzieć jakie firmy są warte uwagi, a jakie należy omijać.

Obliczaj w kalkulatorach

Na stronach firm ubezpieczeniowych, które oferują tego rodzaju polisy, zwykle są zamieszczone specjalne kalkulatory online, z których można i z których warto skorzystać. Dzięki wpisaniu kilku swoich danych można sprawdzić ile dokładnie zapłacimy w takiej firmie za swoje OC. Często zresztą kalkulatory wyliczają jeszcze na przykład AC, NNW czy Assistance. Co ważne, jeśli oferta jest naprawdę interesująca, można od razu się na nią zdecydować – i wszystko załatwić online. Można również po prostu zamknąć stronę i sprawdzić gdzie indziej, albo wrócić do niej gdy już wszystko przemyślimy. Takie obliczanie składki oc ma naprawdę sens, ponieważ jej wysokość dla tego ubezpieczenia może być różna w różnych firmach. Jeśli chcemy ostatecznego potwierdzenia która oferta jest lepsza, możemy sprawdzić która jest tańsza – weryfikując to w dwóch różnych kalkulatorach dostępnych online.

Dowiedz się więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz