Jak uszczęśliwić swoich pracowników

Istnieje wiele możliwości, aby uszczęśliwić swoich pracowników. Jakżeby inaczej najchętniej przyjmowaną przez podwładnych jest podwyżka lub chociaż premia, ale istnieją takie wyjątki, które wolą zgoła inną formę motywowania. Ludzie, którzy zarabiają dużo pieniędzy nie cieszą się z kolejnych podwyżek, gdyż mają wystarczająco gotówki, aby zabezpieczyć swoją przyszłość.

Dla takich ludzi bardziej motywujące są wyjazdy integracyjne dla firm, podczas których można zacieśnić swoje znajomości oraz zdobyć nowe przyjaźnie. Podczas takich wojaży zespół potrafi naprawdę się zjednoczyć i zmotywować do działań.

Imprezy motywacyjne

Jak uszczęśliwić swoich pracownikówW czasie takiej wycieczki często organizowane są imprezy motywacyjne, które mają na celu nauczyć pracowników wspólnego działania, tak aby w pracy równie dobrze potrafili kooperować, dzięki czemu firma miałaby pomnażać swoje zyski. Aktywny wypoczynek w tym czasie jest bardzo ważny. Wspólne spacery, wypady na dyskoteki oraz gry mające na celu dostarczyć rozrywki, a jednocześnie nauczyć czegoś nowego każdego z pracowników. Gry polowe takie jak paintball potrafią wyłonić lidera grupy, który w późniejszym czasie mógłby zostać awansowany na managera, albo kierownika działu. W czasie takich rozgrywek ujawniają się prawdziwe charaktery wszystkich pracowników.

Firmy organizujące wyjazdy integracyjne

Od razu można poznać, którzy wolą stać z tyłu i się nie wychylać, a którzy mają wrodzony gen odpowiedzialny za przywództwo. Wyjazdy integracyjne jednak czasami nie spełniają swojej roli i zamiast łączyć dzielą. Wpływ na taki obrót sytuacji mają firmy organizujące te wyjazdy, które w zły sposób dobierają harmonogram i nie potrafią zapanować nad ludźmi. W czasie takiej integracji może narodzić się niezdrowe współzawodnictwo, gdzie liderzy dwóch drużyn walczą ze sobą na śmierć i życie. Konieczna jest rotacja w składach, tak aby wszystkie gry miały charakter zabawy. Nie można pozwolić na to, aby impreza firmowa dzieliła personel zamiast go łączyć. Dobrym pomysłem na zakończenie takiego wyjazdu jest organizacja konferencji, gdzie każdy mógłby podzielić się swoimi wrażeniami z wypadu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *