Jak urządzić salon fryzjerski?

Salony fryzjerskie to najczęściej spotykane w naszych miastach i miasteczkach lokale o charakterze usługowym. Aby założyć salon fryzjerski nie trzeba być z zawodu fryzjerem, w swoim salonie możemy zatrudnić już doświadczonych fryzjerów. Ale nawet fryzjer z wysokimi kwalifikacjami nie jest w stanie pracować nie posiadając odpowiedniego sprzętu. Czy wiemy, w co musimy zainwestować jeszcze zanim nasz salon zacznie przyjmować pierwszych klientów?

Myjka

To ten element wyposażenia, bez którego nie rozpoczniemy swojej działalności. Zdecydowana większość zabiegów odbywa się po uprzednim umyciu włosów klientów, a na pewno włosy muszą zostać umyte przed strzyżeniem. Także farbowanie włosów wymaga skorzystania z myjki. W salonach fryzjerskich najczęściej spotkamy myjki, w które został wbudowany specjalny fotel. W zależności od tego, jacy klienci będą odwiedzać nasz salon, może wybrać bardziej zaawansowany rodzaj myjki. Najbardziej nowoczesne to takie, które umożliwiają jednoczesne umycie włosów klienta i wykonanie masażu wibracyjnego. Ale urządzenie to ma jedną wadę: jest drogie. Zanim więc zaczniemy zarabiać, wybierzmy mniej ekskluzywną wersję myjki.

Fotele

Priorytetem dla każdego właściciela salonu powinno być zadowolenie klienta i jego komfort. Stąd też na wyposażeniu salonu niezbędne są wygodne sofy dla oczekujących klientów, jak również fotele, na których będą przez nas obsługiwani. Materiał, z którego zostało wykonane siedzisko fotele nie może się odkształcać pod ciężarem klientów, nie może też podrażniać. Na pewno więc na fotelach przeznaczonych do obsługiwania klientów nie warto oszczędzać. Model z podnóżkiem i podłokietnikiem zapewni naszym klientom spory komfort. Pomyślmy także o własnym kręgosłupie. Mało komfortowo poczujemy się po kilku godzinach nachylania się nad głowami klientów. Idealny fotel, który zapewni nam właściwą pozycję w czasie pracy powinien mieć możliwość regulacji wysokości.

Lustro

To ostatni istotny element umożliwiający świadczenie usług fryzjerskich.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz