Jak ukryć sejf ścienny

Jak ukryć sejf ścienny

Konieczność korzystania z sejfu jest podyktowana chęcią ukrycia bądź zabezpieczenia najbardziej wartościowych rzeczy. Czasem są to kosztowności, takie jak biżuteria. Innym razem to wyjątkowo cenne dzieła sztuki. Bywa też, że trzeba przechować dużą sumę gotówki. Innym razem to broń, którą w domu należy przechowywać w odpowiednim sejfie, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Oczywiście to nie wszystko, w sejfach chowa się wszytko to, do czego nie powinny mieć dostępu niepowołane osoby, nie ma zatem ograniczeń, co tam zostanie schowane.

Często jest tak, że właściciel nie chce by informacja o tym, że posiada sejf była szeroko dostępna. Mimo zabezpieczeń nie chce dać możliwości, by włamywać bądź niepowołana do tego osoba, choćby próbowała do niego się dostać. Bywa to również podyktowane kwestiami estetycznymi. Stalowa konstrukcja i metalowe drzwi z zamkiem to raczej wątpliwa ozdoba gustownie i stylowo urządzonego wnętrza. Duże szafy trudno jest ukryć, jednak sejfy ścienne, których tylko front jest widoczny na ścianie, można z łatwością ukryć przed wzrokiem innych osób.

Jakie są na to metody?

Jeżeli sejf znajduje się na wysokości twarzy i nie ma zbyt dużych rozmiarów, z powodzeniem zakryjemy go obrazem. Oczywiście bez problemu można się wtedy dostać do jego drzwi – wystarczy zdjąć obraz ze ściany. Warto by miał taką zawieszkę, którą bez problemu można wielokrotnie umieszczać na ścianie i zdejmować. Oczywiście obraz nie stanowi żadnego dodatkowego zabezpieczenia przed dotarciem do sejfu, pełni jedynie funkcję dekoracyjną.

Kolejne metody

Innym sposobem na ukrycie sejfu ściennego jest umieszczenie go za szafą lub szafką. Mebel musi być przygotowany w taki sposób, by bez problemu można było go odsunąć, dostać się do sejfu oraz swobodnie otworzyć jego drzwiczki. Dobrym rozwiązaniem są tu zatem szafy przesuwne bądź montowane na zawiasach. Każdorazowe przesuwanie mebla byłoby problematyczne, zwłaszcza, gdy mebel jest naprawdę duży. Powodowałoby to również uszkodzenia podłogi i jej nieestetyczny wygląd.

Sejfy do wmurowania w ścianę są dostępne również na stronie https://www.saffort.pl/sejfy-scienne

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *