Jak sprzedać obraz? – krótki poradnik

Jak sprzedać obraz? – krótki poradnik

Jak sprzedać obraz? – krótki poradnik

Masz w domu jakiś obiekt i zastanawiasz się nad jego sprzedażą? Nie wiesz jednak, czy podobna transakcja byłaby dla Ciebie w ogóle opłacalna, bo nie wiesz, czy dany obraz jest w ogóle coś wart, albo ile jest mniej więcej warte dzieło sztuki, które posiadasz?

A może już się zdecydowałeś/zdecydowałaś na sprzedaż, jednak nie wiesz jak to zrobić, żeby cała transakcja była dla Ciebie możliwie jak najbardziej wygodna i jak najbardziej korzystna? Ten krótki poradnik pozwoli Ci przejść przez całą procedurę sprzedaży obrazu.

Gdzie sprzedać obraz?

Sprzedaż obrazu nie jest wcale tak skomplikowana, jak wielu osobom się wydaje. Można oczywiście samemu poszukiwać kupca, jednak w takim wypadku nigdy nie wiadomo, czy zgodzi się on zapłacić odpowiednią sumę. Nie można też oczekiwać, że będzie to rozwiązanie najwygodniejsze – i że pozwoli nam szybko zarobić. Obraz powinien trafić najpierw do specjalistów, którzy dokonają jego wyceny – to podstawa, dzięki której będzie wiadomo ile jest wart i od jakiej ceny powinno się zaczynać, żeby cokolwiek na nim zarobić. Wstępnej wyceny powinni dokonać specjaliści, zajmujący się dziełami sztuki na co dzień. Później zaś również warto skorzystać z ich pomocy, żeby sprzedać obraz możliwie najdrożej – na aukcji. Dzięki temu jego cena może być dużo wyższa, niż początkowo się zakładało.

Jak sprzedać obraz?

Procedura sprzedaży obrazu rozpoczyna się w chwili, gdy decydujemy się na podobną transakcję, znając wycenę obrazu dokonaną przez specjalistów z branży. Możemy spytać ich o ocenę, a jeśli dany obiekt wyda im się interesujący, zgłoszą się też z propozycją umowy komisowej. Do danego klienta przybywa wówczas ekspert w celu jej podpisania. Trzeba zwrócić uwagę, żeby warunki były możliwie jak najbardziej korzystne – oczywiście wypłata należności powinna się odbywać po aukcji, która zostaje później przeprowadzona. Jeśli wartość obrazu na aukcji wzrośnie, wzrasta bowiem również ilość pieniędzy, jaką zarobił jego poprzedni właściciel. W nowoczesnych domach aukcyjnych oferowane są wszystkie te usługi – a nawet istnieje możliwość oglądania całej aukcji online.

Dowiedz się więcej na: https://desa.pl/pl/pages/9/jak-sprzedac

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *