Jak skłonić pracowników do większej wydajności podczas wykonywania zadań?

Jak skłonić pracowników do większej wydajności podczas wykonywania zadań?

Polscy pracodawcy często narzekają na niską wydajność swoich podwładnych. Zwykle jednak zapominają, że nie jest ona spowodowana po prostu lenistwem i chęcią nicnierobienia, ale brakiem odpowiedniej motywacji do poprawnego wykonywania swoich obowiązków. Warto jednak pamiętać, że istnieją bardzo skuteczne sposoby zachęcenia zatrudnionych w firmie osób do wydajniejszej pracy.

Jak skłonić pracowników do większej wydajności podczas wykonywania zadań?Wśród sposobów tych wyróżnić można delegacje, które umożliwiają rozwój umiejętności. Wyjazdy z pracy nie muszą bowiem wiązać się jedynie z koniecznością wykonywania obowiązków poza miejscem stałego zatrudnienia, ale ze szkoleniem, jakiego pracownik nie mógłby odbyć na miejscu.

Delegacje te mogą obejmować np. odbycie atrakcyjnego kursu, którego ukończenie gwarantuje uzyskanie certyfikatu, potwierdzającego zdobycie nowych umiejętności. Pracownicy, którzy będą wiedzieli, że ich szef będzie pozwalał im się rozwijać, będą przychodzić do pracy chętniej i bardziej przykładać się do powierzonych im zadań, gdyż będą starać się o wysłanie w delegację.

Do wydajniejszej pracy zachęcają także inne motywatory, które są bardzo popularne w dużych firmach i korporacjach. Motywatorami tymi są np. karty przedpłacone i sportowe. Karty przedpłacone są niezwykle popularne, gdyż dzięki nim można dokonywać zakupów wszędzie tam, gdzie jest terminal płatniczy.

Ponadto coraz częściej dzięki nim można zapłacić za zakupy w Internecie, co jest dodatkowym udogodnieniem zwłaszcza dla młodych, zabieganych osób. Korzystając z kart przedpłaconych, można również korzystać z licznych rabatów i kuponów promocyjnych dostępnych jedynie dla użytkowników tego typu kart.

Zobacz również: karta sportowa

Warto również obdarowywać podwładnych kartami typu Multisport. Karta sportowa pozwoli im rozwijać swoje pasje: tańczyć, trenować sztuki walki, pływać czy ćwiczyć jogę. Osoby zatrudnione w firmie, która funduje im dostęp do zajęć sportowych, zwykle są nie tylko bardziej zmotywowane do pracy, ale i szczęśliwsze i mniej zestresowane na co dzień, dzięki czemu stają się jeszcze efektywniejsze.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz