Jak sfinansować zakup samochodu?

Jak sfinansować zakup samochodu?

Auto sprawia, że możemy przemieszczać się w zasadzie bez żadnych ograniczeń. Tym, co nas stopuje jest jedynie wolny czas, a także pieniądze. Posiadacze samochodu są niezależni od środków komunikacji publicznej. Niestety, okazuje się, że tak naprawdę na zakup auta za gotówkę może sobie pozwolić niewiele osób.

Na szczęście dzisiaj oferta banków dla osób kupujących samochód jest naprawdę rozbudowana. Pożyczka samochodowa to świetny wybór. Warto jednak wiedzieć, że do wyboru mamy kilka ciekawych produktów bankowych, które dość istotnie się między sobą różnią. Krótko zaprezentujemy wybrane z nich.

Kredyt 50/50

To ciekawa opcja, którą decyduje się wybrać wiele osób kupujących auto nowe, prosto z salonu. Takie rozwiązanie polega na tym, że przed odbiorem auta musimy wpłacić połowę jego wartości. Oczywiście im droższy samochód, tym większy jednorazowy wydatek nas czeka. Po roku wpłacamy drugą połowę. I to jest właśnie ta połowa, którą możemy rozłożyć na raty. Plusem takiego finansowania zakupu auta jest to, że raty te nie są oprocentowane. W związku z tym do zakupu auta nic nie dokładamy.

Jak sfinansować zakup samochodu?

Kredyt z ratą balonową

Wybierając taką formę kredytowania, musimy na początku wpłacić określony procent wartości auta. Kolejny procent wartości samochodu płacimy w kilku ratach. Ostatnią ratą jest rata balonowa. Jest to pozostały do spłacenia procent wartości samochodu. Program spłaty może wyglądać następująco:

  • pierwsza wpłata w wysokości 20% wartości samochodu;
  • kolejne 30% wartości auta spłacane w czterech ratach;
  • rata balonowa w wysokości 50% wartości samochodu.

Takie rozwiązanie poleca się przede wszystkim tym osobom, które z różnych względów planują wymieniać dość często auto na nowe. Dla przeciętnego klienta jednorazowe wpłacenie 50% wartości samochodu jest wydatkiem zbyt dużym, który znacznie przekracza ich możliwości finansowe.

Finansowanie zakupu samochodu nie jest dzisiaj niczym trudnym. Wystarczy dobra pożyczka na samochód, aby cieszyć się nowym autem. Zanim jednak ją zaciągniemy, należy zastanowić się, która z opcji będzie dla nas najbardziej odpowiednia.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz