Jak powstrzymać wypadanie włosów

Z gęstością pasm ma problem coraz więcej osób. Jak poprawić ich kondycję? Co sprawi, że włosy przestaną wypadać?

Nie wpadaj w panikę

Gdy znajdujemy włosy na grzebieniu czy poduszce nie jest to jeszcze powód do paniki. Okresowe osłabienie włosów zdarza się jesienią oraz na przedwiośniu. Jeśli wydaje nam się, że wypada nam dużo włosów, policzmy, ile dokładnie ich gubimy. Dodajmy te znalezione rano na poduszce, zebrane z ubrania w ciągu dnia i z grzebienia po rozczesaniu mokrych i te wyczesane przed myciem. Wynik, który nie przekracza stu, mieści się w normie. Jeśli liczba sto jest przekroczona nieznacznie, trzeba zmienić sposób pielęgnacji i zachować cierpliwość przez dwa, trzy miesiące. Tyle czasu potrzeba, aby kuracja przyniosła efekty.

Zmień kosmetyki

Aby stymulować wzrost nowych włosów potrzebujesz kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji osłabionych włosów. Zawierają one takie składniki, jak: fitohormony, witamina B, aminokwasy. Pamiętajmy, że szampon dobieramy do rodzaju skóry głowy, ale odżywkę do rodzaju włosów. Do skóry wrażliwej wybieramy kosmetyki ekologiczne, które nie mają środków chemicznie spieniających. Włosy do wzrostu pobudzają też naturalne wcierki. Szczególnie dobrze sprawdza się wcierka z kozieradki: łyżeczkę ziela zalewamy 3/4 szklanki wrzątku, przykrywamy i czekamy aż ostygnie. Chłodny napar wcieramy w skórę głowy kilka razy w tygodniu. Napar można też przelać do butelki z atomizerem i spryskiwać nim umyte, prawie suche włosy. Jeśli nie zauważymy poprawy, możemy sięgnąć po kurację w ampułkach. Skoncentrowane składniki wzmocnią i pobudzą puste, uśpione mieszki włosowe do tego, aby urosły nowe włosy.

Wzbogać dietę

Wypadające włosy mogą świadczyć o niedoborach witamin i składników mineralnych. 1-2 razy w tygodniu jemy rybę, codziennie jemy surowe warzywa i owoce oraz orzechy, pestki dyni i siemię lniane. Na przedwiośniu, gdy włosy nadmiernie wypadają po zimie, sięgnijmy po wsparcie z apteki. Suplementy diety na wypadające włosy zawierają między innymi biotynę.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz