Jak poprawić kondycję słabych i wypadających włosów?

Sekret zadbanych włosów tkwi w ich skutecznej pielęgnacji, ale także w umiejętnym dobraniu kosmetyków do ich potrzeb. Czego potrzebują wypadające włosy?

Codzienna pielęgnacja

Do codziennej pielęgnacji warto używać kosmetyków, które spowalniają proces starzenia się włosów. Nowej generacji szampony i odżywki działają nie tylko na włosy, ale także na skórę głowy. W ich składzie są między innymi olejki, które pobudzają krążenie i stymulują korzeń włosa, roślinne proteiny dodające włosom gęstości oraz antyoksydanty. Jeśli włosów wypada zbyt dużo, na sklepowych półkach należy szukać szamponów przeciw wypadaniu włosów. Przydatne są także kosmetyki do domowej mezoterapii igłowej. Niektóre z tych preparatów dostępne są tylko w aptekach. W aptece warto też poszukać preparatów, które mają w składzie 2-procentowy minoksydyl. To preparaty, które są polecane w leczeniu łysienie androgenowego. Warto też wybrać się do dermatologa po receptę na preparat do wcierania, który zawiera 5-procentowy roztwór minoksydylu. Niektóre marki kosmetyczne proponują także serum do włosów. To kosmetyk zawierający mocno skoncentrowane składniki odżywcze.

Peeling: silna regeneracja cebulek i skóry

Wraz z wiekiem skóra odnawia się coraz wolniej, wokół cebulek włosowych zaczyna się gromadzić coraz  więcej obumarłych drobinek naskórka. Tworzą one niewidoczną gołym okiem krystaliczną warstwę, której nie da się usunąć najlepszym nawet szamponem. Warstwa ta sprawia, że cebulki są gorzej odżywione. Warto nauczyć się wykonywać nie tylko peeling ciała, ale także skóry głowy. Oczyszczający peeling bez problemów kupić dzisiaj można w każdej drogerii. Stosuje się go raz w tygodniu, a rozprowadza się go kolistymi ruchami wykonując przy okazji masaż głowy. W peelingach oczyszczających do skóry głowy znajdują się kwasy lub enzymy, które rozpuszczają zanieczyszczenia oraz złuszczające drobinki.

Warto czasem wzmocnić włosy także od wewnątrz. Pomogą w tym suplementy diety. Warto po nie sięgać na przykład na przedwiośniu. W ich składzie jest biotyna, cysteina, krzem i cynk.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz