Jak pielęgnować stoły drewniane?

Jak pielęgnować stoły drewniane?Stoły drewniane, zresztą podobnie jak wszystkie inne meble wykonane z drewna, są dość wymagające pod względem pielęgnacji. Z drugiej strony mają jednak wiele zalet, dlatego cieszą się niesłabnącą popularnością. Poza tym w przypadku systematycznej konserwacji i zastosowaniu odpowiednich środków czyszczących na długo zachowują swój piękny wygląd.

Efektowne stoły

Odpowiednio pielęgnowane stoły drewniane prezentują się efektownie przez wiele lat cały czas wyglądając jak nowe. Jednak należy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim meble wykonane z drewna nie lubią wody. Kurz powinno się ścierać wilgotną szmatką, a potem wytrzeć meble do sucha. Dzięki przecieraniu wilgotną ściereczką kurz nie osadza się już tak szybko.Zamiast tego można sięgnąć również po chusteczki antystatyczne. Jednak warto w sklepie sprawdzić czy rzeczywiście przeznaczone są one do drewna. Dobrze jest też wcześniej wypróbować ich działanie w mniej widocznym miejscu.

Preparaty do mycia

Poza tym w przypadku stołów drewnianych należy korzystać tylko i wyłącznie z preparatów przeznaczonych do drewna, które zawierają naturalne oleje i woski. Te środki zabezpieczają przed osadzaniem się kurzu oraz nadają im ładny połysk. Dawniej meble drewniane polerowało się olejem rycynowym zmieszanym z wodą. Ta metoda sprawdza się również i dzisiaj. To naturalny środek nabłyszczający i antystatyczny w jednym. Kiedy na meblach drewnianych pojawiają się rysy to można je w łatwy i szybki sposób usunąć. Można do tego celu wykorzystać np. wazelinę. Zarysowanie się wypełnia i pozostawia na około 24 godzin. Po tym czasie całość należy przetrzeć i wypolerować. Warto też przy tym sugerować się poleceniami samego producenta. Na stołach drewnianych nie powinno się kłaść gorących naczyń oraz przedmiotów o ostrych końcach, aby nie doprowadzić do zarysowania. Warto też skorzystać pomocy doświadczonych sprzedawców czy specjalistów z tej dziedziny. Odpowiednio pielęgnowane stoły z drewna mogą bowiem posłużyć bez problemu nawet kilkadziesiąt lat prezentując się tak samo dobrze.

Sprawdź także: http://florimeble.pl/146-stoly-drewniane

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz