Jak może się zmienić branża HR w Polsce

Jak może się zmienić branża HR w Polsce

Rynek pracy w Polsce wygląda dzisiaj zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Dobrze rozwijająca się gospodarka sprawiła, że firmy poszukują nowych pracowników. Jednocześnie, mimo że wiele osób szuka zatrudnienia, pracodawcy mają problemy ze znalezieniem wysokiej klasy specjalistów. Być może za sprawą nowoczesnej platformy Talentuno, sytuacja w zakresie rekrutacji pracowników ulegnie radykalnej zmianie na lepsze.

Czym jest Talentuno?

Platforma pozwala skupić się w jednym miejscu pracodawcom i osobom, które poszukują pracy. Jako narzędzie HR platforma wykorzystuje niezależnych rekruterów. Są to tak zwani MatchMakerzy. Pełnią oni rolę pośredników między pracodawcami a kandydatami do pracy na danym stanowisku. Osoby, które chcą zostać MatchMakerami muszą tylko zarejestrować się na stronie Talentuno. Natychmiast po zarejestrowaniu osoba pełniąca funkcje MatchMakera powinna ostro zabrać się do pracy. Rekruter, który poleci pracownika, a firma go zatrudni otrzyma wcale niemałą prowizję. Jak będzie ona wysoka zależy od kilku czynników. O wysokości premii wypłaconej MatchMakerowi decyduje między innymi wysokość średnich zarobków na stanowisku, na które firma poszukiwała pracownika. Osoby, które poszukują możliwości dorobienia do pensji czy nawet do studenckiego stypendium, osoby, które chcą przekonać się jak wygląda rekrutacja prowadzona przez pracowników działów HR, mogą zainteresować się możliwościami jakie daje platforma Talentuno.

Jak korzystać z platformy?

Osoby, które chcą korzystać z platformy jako rekruterzy, pracodawcy czy też poszukujący pracy, muszą zarejestrować się na stronie. Wszystkie potrzebne informacje oraz cennik zostały zamieszczone na stronie. Talentuno jest platformą, której specjalnością jest rekrutacja pracowników dla takich branż jak: biznes management, IT, administracja, finanse, księgowość, kadry i HR, marketing, handel. Na stronie dostępne są programy przygotowane specjalnie z myślą o studentach kształcących się w jednej z wymienionych branż. Interfejs strony jest bardzo prosty.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz