Jak małe firmy mogą motywować swoich pracowników

Jak małe firmy mogą motywować swoich pracowników

Właścicieli nie wszystkich przedsiębiorstw stać na imprezy integracyjne dla firm, które organizowane są przez fachowców i mają na celu zespolenie wszystkich pracowników. Jednak nie ma co załamywać rąk, iż agencja eventowa jest dla nas za droga, ponieważ samemu można sprawić, że załoga zacznie lepiej ze sobą współpracować.

Duże pole do popisu mają właściciele małych firm budowlanych, gdzie oni sami również pracują i razem ze swoimi podwładnymi stawiają ściany i wykonują wszystkie prace. Każdy szef wie, że integracja dla firm jest ważna i im większe jest przedsiębiorstwo, to tym lepiej ludzie na wysokich stanowiskach muszą współpracować ze sobą.

Odpowiednia współpraca

Jak małe firmy mogą motywować swoich pracownikówW małej firmie budowlanej jest podobnie. Pracownicy musza umieć dzielić się pracą i jeżeli nie ma żadnych pomocników o małym doświadczeniu to wykwalifikowani murarze muszą wykonywać wszystkie prace łącznie z podawaniem pustaków i zaprawy. W takiej firmie oczywiście nie powinno pozwalać się na spożywanie jakiegokolwiek alkoholu, jednak dobrze wiemy jak to w naszym kraju bywa. Dlatego pracownicy muszą mieć jasno powiedziane jakiej dawki nie mogą przekroczyć oraz należy ich poinformować jakie konsekwencje będą ich czekać za złamanie umowy. Ważna jest także organizacja imprez firmowych, które mogą odbywać się raz lub dwa razy do roku, a w ich czasie wszyscy pracownicy razem z szefami zasiądą do wspólnego stołu i wymienią się wszystkimi uwagami i poruszą wszystkie tematy, jakie mogą okazać się ważne i decydujące dla przyszłości firmy.

Imprezy integracyjne

Rzecz prosta, że na takich spotkaniach nie może zabraknąć alkoholu, więc można mieć pewność, że pracownicy będą wylewni i złożą na ręce prezesa wszystkie swoje żale. Niektóre z nich będą miały jakąś podstawę, inne nie, ale wszystkie trzeba będzie omówić. Organizacja imprez integracyjnych na małą skalę dla dziesięcioosobowej załogi nie kosztuje zbyt wiele, wraz z jedzeniem i alkoholem firma powinna zmieścić się w kwocie 600zł, co w porównaniu do miesięcznego przychodu powinno być niewielką kwotą i każdy szef powinien zdecydować się na zorganizowanie takiego spotkania.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *