Jak ewoluowały kwiaciarnie

Jak ewoluowały kwiaciarnie

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu na ulicy można było spotkać zwykłe kwiaciarki, które w swojej ofercie miały tylko kilka gatunków kwiatów, a najczęściej spotykane były stokrotki, róże i tulipany, dzisiaj oferta poszerzyła się do setek gatunków i tylko prawdziwi znawcy tematu potrafią rozróżnić wszystkie.

Zwykły człowiek od razu mógłby się pogubić wchodząc do kwiaciarni, gdyż od nadmiaru przeróżnych kwiatów może rozboleć głowa, a wybór i tak najczęściej pada na tradycyjne róże, tulipany no i coraz modniejsze storczyki.

Kwiaty online

Jak ewoluowały kwiaciarnieJednak jak do tego doszło, że w ciągu tych kilkudziesięciu lat pojawiły się kwiaty online wypierając tym samym z rynku tradycyjne kwiaciarnie i odbierając im nawet najwierniejszych klientów. Początkowo kwiaciarnie przeniosły się z ulic do lokali, co pozwoliło podtrzymywać kwiaty dłużej no i nie trzeba było ich już codziennie transportować jednocześnie zapewniając im dłuższą żywotność. Jednak, by zwabić kolejnych klientów kwiaciarnie postanowiły rozszerzać swoją działalność i tak powstała poczta kwiatowa. Najlepsze kwiaciarnie w mieście na życzenie klienta dostarczały wcześniej zamówione i opłacone kwiaty na umówione miejsce i porę. Dzięki poszerzeniu oferty w ten sposób najszybsze kwiaciarnie zyskały stałych i lojalnych klientów.

Jakość kwiatów

Jednak nie tylko terminowość i cena była ważna, ale również jakość dostarczanych kwiatów. Musiały być one piękne niczym zaraz po zerwaniu z uprawy. Wraz z rozwojem telefonii kwiaty dostawa mogła być załatwiana telefonicznie, a kwiaty zamawiać można było z domu. Niosło to ze sobą oczekiwaną wygodę i komfort dla klientów. Wraz z nadejściem ery Internetu pojawiły się kwiaty przez Internet i pierwsze kwiaciarnie, które zaczęły działać na tej podstawie dzisiaj są jednymi z kwiatowych gigantów kontrolując z znaczną część rynku. Takie kwiaciarnie mają bardzo bogatą ofertę i umożliwiają wysyłkę bukietów do wszystkich państw świata, w tym kwiaty do polski. Dzisiaj bardzo wiele osób korzysta z usług kwiaciarni internetowych i kwiaty wysyłka jest już czymś normalnym.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz