Internet i kanały dzielenia się ze światem

Internet i kanały dzielenia się ze światem

Świat rozwija się w zawrotnym tempie. Powstają nowe urządzenia, technologie, wynalazki, które są stwarzane, aby ułatwić życie ludziom.

Czy tak faktycznie się dzieje?

Internet i kanały dzielenia się ze światemNie wiem. Nie chcę tego oceniać. Moim zdaniem technologia nas rozleniwia, ale także powoduje, że mamy niewyobrażalnie łatwy dostęp do informacji. Czy jednak są one wiarygodne? Czy social media mogą nam dostarczać jedynie prawdziwych wiadomości? Nie sądzę. Coraz częściej zdarza się, że zacierają się granice pomiędzy światem realnym a rzeczywistym. Ludzie rozleniwiają się. Nie mają potrzeby spędzania wspólnie czasu. Człowiek staje się obcy dla drugiego człowieka. Zamyka się w swoich czterech ścianach. Instagram, czy facebook daje nam nieskończone możliwości do obserwowania i oceniania życia innych. Zamiast rozmawiać z ludźmi, stajemy się podglądaczami. Udajemy, że jest to normalne i że to nic takiego, ale to nieprawda. Stajemy się obcy dla naszych bliskich, nasze prawdziwe wnętrze pokazujemy jedynie na anonimowych forach, a w prawdziwym życiu wkładamy maskę.

Żyjemy jakby dwojako.

Tu i teraz oraz w internecie, na portalach społecznościowych. Jak to się dzieje, że nie jesteśmy w stanie spędzić wakacji bez chwalenia się naszymi zdjęciami ze światem? Obnażamy się, chociaż wydaje nam się, że to nic takiego. Z drugiej strony, internet ma też mnóstwo dobrych stron. Jeśli nasi przyjaciele wyjadą daleko, lub po prostu codzienne życie tak ich pochłania, że nie mają czasu się z nami spotkać, na pomoc przychodzą portale typu facebook i instagram. Dzięki korzystaniu z takich portali, ludzie nawet, gdy nie widzieli się kilka tygodni, miesięcy, czy lat, wciąż mają możliwość posiadania dosyć intymnej relacji. Wystarczy kilka minut na rozmowie przez internet, kilka spojrzeń na nowo dodane zdjęcie i mamy wrażenie, że widzieliśmy się przed chwilą. W zasadzie te internetowe spotkania prawie niczym się nie różnią od spotkania na żywo. Ponadto kamerki internetowe także dostarczają nam wiele możliwości. Nie musimy bać się odległości i rozłąki z rodziną

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz