Informacje o kredycie inwestycyjnym, które warto poznać

Informacje o kredycie inwestycyjnym, które warto poznać

Rozwijanie firmy nie jest możliwe bez ponoszenia wydatków na inwestycje. Firm, które są w stanie większość swoich inwestycji zrealizować własnymi środkami jest bardzo niewiele. Przedsiębiorcy, którzy chcą jednak swoją firmę rozwijać i potrzebują pieniędzy na realizację różnych inwestycji, mogą zwrócić się do banku z wnioskiem o udzielenie im kredytu inwestycyjnego.

Jakie firmy mogą otrzymać kredyt inwestycyjny?

Kredyt inwestycyjny to instrument finansowy, który banki udostępniają małym, średnim i dużym firmom niezależnie od tego, w jakiej branży się specjalizują. Na kredyt inwestycyjny mogą liczyć także osoby bądź firmy wykonujące wolny zawód. Kredyty inwestycyjne to propozycja banków skierowana nie tylko do firm, które działają na rynku od dawna. Wnioski o kredyt inwestycyjny mogą składać także te firmy, które działają co najmniej 6 miesięcy; w przypadku osób i firm wykonujących wolny zawód większe szanse na kredyt mają ci, którzy działalność prowadzą co najmniej 12 miesięcy. Przedsiębiorca, który zamierza ubiegać się o kredyt inwestycyjny musi przekonać bank, że planowana przez niego inwestycja przyczyni się do zwiększenia zysków. Przygotowanie i zaprezentowanie w banku biznesplanu jest zadaniem, do którego każdy przedsiębiorca powinien bardzo starannie się przygotować.

Informacje o kredycie inwestycyjnym, które warto poznać

Na co można wydać środki z kredytu inwestycyjnego?

Kredyt inwestycyjny to zobowiązanie finansowe na bardzo wysoką kwotę i z reguły z długim okresem kredytowania. Kredy inwestycyjny to produkt, który został przygotowany dla tych przedsiębiorców, którzy zamierzają pomnożyć środki trwałe będące w ich posiadaniu. Środki z udzielonego przez bank kredytu inwestycyjnego mogą zostać więc przez przedsiębiorcę przeznaczone na zakup nowych maszyn lub sprzętów, na modernizację istniejącej linii produkcyjnej, kupno firmowego samochodu, papierów wartościowych bądź na spłatę zobowiązań finansowych w innych bankach.

Jaki będzie koszt kredytu?

Banki udzielają kredytów inwestycyjnych w złotówkach. Przedsiębiorcy mają również możliwość ubiegania się o kredyt waloryzowany w dolarach amerykańskich lub w euro. Na koszt kredytu niezależnie od waluty będą składały się odsetki wynikające z oprocentowania. W przypadku kredytów inwestycyjnych banki stosują oprocentowanie zmienne. Na wysokość oprocentowania wpływa między innymi stopa WIBOR 3; jest ona niezależna od banku i dotyczy kredytów w złotówkach. W przypadku kredytów w dolarach amerykańskich i euro wysokość oprocentowania zależy między innymi od stopy LIBOR/EURIBOR.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/na-start/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz