Grupowe ubezpieczenie na życie: plusy i minusy

Ubezpieczenia na życie zaliczane są obecnie do wykupywanych najczęściej. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności zapewnienia stosownej ochrony sobie oraz swoim bliskim. Ci, którzy zatrudnieni są w dużych firmach mogą zdecydować się na ubezpieczenie grupowe. To rozwiązanie cieszące się naprawdę ogromną popularnością. Ma jednak swoje plusy i minusy. Poznajmy je nieco bliżej.

Plusy

Grupowe ubezpieczenie na życie: plusy i minusyUbezpieczenie grupowe to przede wszystkim bardzo szeroki zakres ubezpieczenia. Można być pewnym, że towarzystwo ubezpieczeniowe weźmie na siebie odpowiedzialność wówczas, gdy zachorujemy, znajdziemy się w szpitalu, przydarzy się nam nieszczęśliwy wypadek lub urodzi dziecko. Polisa działa także na wypadek naszej śmierci, a pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są wówczas naszym bliskim. Do tego dochodzi na ogół brak okresu karencji. Oznacza to, że polisa zaczyna obowiązywać niemalże natychmiast po tym, jak ją wykupimy. To bez wątpienia ogromny plus. Decydując się na polisę grupową, można być pewnym niższej składki. Na ogół nie przekracza ona stu złotych. Może zdarzyć się też tak, że co miesiąc należy zapłacić jedynie pięćdziesiąt złotych. Ubezpieczenie grupowe to też zmniejszone do minimum formalności. Na ogół wystarczy jedynie wypełnić specjalny formularz. Nie są wymagane żadne dokumenty mówiące o naszym stanie zdrowia.

Minusy

Polisa grupowa ma ściśle określony kształt. Oznacza to, że nie jest możliwe jest dostosowanie do naszej indywidualnej sytuacji. Dzisiaj to właśnie tą cechę uważa się za największą wadę grupowych polis na życie. Polisa obejmuje naprawdę duży zakres, ale jednocześnie nie należy liczyć na wysokie świadczenie w momencie, kiedy przydarzy się nam coś złego. Ubezpieczenie grupowe przeznaczone jest dla pracowników. Odchodząc z danego zakładu pracy, tracimy polisę. Obowiązuje ona jedynie przez określony czas od dnia zwolnienia. Bez wątpienia nie jest to korzystne. W efekcie polisa na życie sprawdza się tylko wówczas, gdy w danym miejscu pracy mamy już umowę o pracę na czas nieokreślony.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *