Grupowe ubezpieczenie na życie

Grupowe ubezpieczenie na życie

Polisy na życie to dobre rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcą poczuć się bezpiecznie niezależnie od okoliczności. Decydując się na ubezpieczenie na życie, trzeba wiedzieć, że do wyboru jest opcja indywidualna i grupowa. Tym razem skoncentrujmy się na ubezpieczeniu grupowym.

Grupowe ubezpieczenie na życieGrupowe ubezpieczenie na życie to propozycja towarzystw ubezpieczeniowych dla osób zatrudnionych w określonym zakładzie pracy. W związku z tym z takiej polisy mogą skorzystać jedynie ci, którzy pracują. Jednocześnie nie każdy zakład pracy decyduje się na współpracę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Oznacza to, że nie każdy może na taką polisę liczyć.

Minimum formalności

Niewątpliwym plusem ubezpieczeń grupowych są o wiele mniejsze formalności, które trzeba przejść, chcąc się ubezpieczyć. Nie ma w przypadku ubezpieczeń grupowych ryzyka, że towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi nam z uwagi na wykonywany zawód czy aktualny stan zdrowia bądź przebyte niegdyś choroby. Taką polisę mogą wykupić wszyscy ci, którzy się na to zdecydowali. Bez wątpienia są to ogromne atuty tego rodzaju ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenia grupowe obejmują ochroną nie tylko samą osobę ubezpieczoną, ale również członków jej najbliższej rodziny. Nie można na to liczyć w przypadku polis indywidualnych. Jeśli więc naszym celem jest zapewnienie ochrony nie tylko sobie, ale także naszym bliskim polisa grupowa jest najlepszym rozwiązaniem.

Polisa grupowa

Polisa grupowa nie jest jednak pozbawiona wad. Przede wszystkim odszkodowania wypłacane z takiej polisy są dużo niższe niż te, na które mogą liczyć posiadacze polisy indywidualnej. W przypadku osób, którym zależy więc na znacznej wysokości świadczenia polisy indywidualne zdają się być o wiele lepszym wyborem. Wiążą się one jednak z wyższymi składkami. W przypadku polis grupowych wysokość składki nie przekracza na ogół stu złotych. Niektórzy ubezpieczyciele oferują grupowe polisy na życie nawet za pięćdziesiąt złotych miesięcznie. Są to naprawdę niewielkie kwoty, na które bez większych problemów może pozwolić sobie zdecydowana większość z nas.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz