Grupowe ubezpieczenie – czym jest i czy warto?

Każdy człowiek powinien posiadać ubezpieczenie. W ten sposób można być nieco spokojniejszym, gdyż w razie jakiegoś wypadku czy innego nieszczęścia możemy otrzymać stosowne wsparcie – choćby pokrywające koszty leczenia. Istnieją jednak różne rodzaje ubezpieczeń, które można lub trzeba wybrać – jednym z nich jest grupowe ubezpieczenie na życie. Najczęściej korzysta się z niego w większych zakładach pracy. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym jest grupowe ubezpieczenie?

Grupowe ubezpieczenie na życie najczęściej spotykane jest w szkołach czy innych placówkach oświaty oraz w licznych firmach – miejscach pracy wielu ludzi. Ubezpieczać można się wspólnie, korzystając tym samym z lepszych ofert i okazji. Oczywiście, tego rodzaju ubezpieczenie nie jest obowiązkowe, zatem nie każdy musi koniecznie z niego korzystać – nawet jeśli taka propozycja padnie w firmie od szefa. Zawsze można zdecydować się na samodzielne ubezpieczanie, chociaż nie ma to raczej sensu.

Jaki zakres ma grupowe ubezpieczenie?

Niemal każdy rodzaj ubezpieczenia może być nieco modyfikowany – a zatem ostateczny zakres uzależniony jest od konkretnej umowy. Podpisywana jest ona przez firmę, w której pracuje cała ubezpieczana grupa oraz przez firmę ubezpieczającą. Zazwyczaj ubezpieczenie grupowe (link) ma formę podstawową, to znaczy chroni w przypadku śmierci ubezpieczonego jego rodzinę, ale również jego samego w przypadku śmierci kogoś z jego bliskiej rodziny. Ochrona odnosi się również do zdrowia – wszelki uszczerbek na nim jest podstawą do wypłaty ubezpieczenia. Ta podstawa jest jednak często rozszerzana, choć ostateczny wygląd umowy może być różny. Warto – jako pracownik – dowiedzieć się jak dokładnie wyglądają zasady ubezpieczenia grupowego, któremu będzie się podlegać lub już się mu podlega.

Czy warto ubezpieczać się grupowo?

Grupowe ubezpieczenie posiada wiele zalet. Przede wszystkim oferta takich ubezpieczeń jest znacznie tańsza, przy jednoczesnym zachowaniu stałego zabezpieczenia w wielu różnych wypadkach. Przy niższej składce można też liczyć na wyższe wypłaty. Wszystko zależy od umów podpisanych przez konkretną firmę z ubezpieczycielem, jednak najczęściej tak właśnie bywa.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz