Forum Romanum XXI wieku

Forum Romanum XXI wieku

Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Od czasów starożytnych ma nieodparty pęd do grupowania się w plemiona, społeczności, miasta- państwa, państwa, unie. Od zawsze też ma potrzebę wyrażania publicznie myśli, nauk, wymiany poglądów, dyskusji, czy kłótni.

Forum Romanum XXI wiekuO ile od starożytności do jeszcze niedalekiej przeszłości doskonałym miejscami do spotkania ludzi, wymiany informacji, poglądów i plotek były wszelkiego rodzaje rynki miejskie czy targowiska, tak przełom XX i XXI wieku, wraz z komputeryzacją i pojawieniem się internetu, zaczął przynosić w tej materii istotne zmiany. Ustny przekaz informacji zaczął przegrywać coraz bardziej z wymianą danych za pomocą bajtów, kliknięć, polubień.

Szybki transfer informacji

Kiedyś, informacja z jednego krańca naszego globu mogła iść miesiącami, nieraz na przestrzeni czasu się deaktualizując lub ginąc po drodze. Dziś za sprawą social media i szeroko pojętego Internetu nie dość, że informacje przebiegają świat z prędkością światła i są dostępne dla każdego posiadacza łącza, to mówi się, że raz wrzucone dane już nigdy z internetu nie giną. Do tego Facebook jest doskonałym narzędziem nie tylko do kontaktów między ludźmi z całego świata. Daje możliwość tworzenia cyberspołeczności o podobnych poglądach, wyznaniach, zainteresowaniach itd.. Granice państw w cyberprzestrzeni zacierają się, Forum Romanum staję się międzykulturowym i internacjonalnym wirtualnym miejscem, gdzie ludzie się poznają, handlują, kochają i nienawidzą, wymieniają informacje, prowadzą dysputy filozoficzne.

Po co widzieć się w realu?

Teraz nie trzeba się spotykać, by kogoś zobaczyć. Social media takie jak facebook czy instagram dają możliwość błyskawicznego wrzucania zdjęć o dowolnej porze dnia czy nocy, z niemal dowolnego miejsca na Ziemi. Teraz wystarczy smartfon i aplikacja, by być cały czas „in touch” – w kontakcie. Dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Wciąż na bieżąco. Internet ze swoimi social mediami, serwisami, forami, aplikacjami, które przez powiadomienia na telefon czy w aplikacji, daje natychmiastowy dostęp do danych i możliwość kontaktu, więc nie trzeba wychodzić na rynek czy targ. Wszystko można załatwić i dowiedzieć się z Internetu- Forum Romanum XXI wieku.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz