Facebook i Instagram – social media

Z pewnością słyszałeś o mediach społecznościowych, o których jest głośno od wielu lat – wszystko za sprawą coraz to nowszych technologii, łatwiejszego dostępu do internetu oraz naszych umiejętności korzystania zarówno z tych technologii, jak i z wszelkiego rodzaju innych urządzeń. Facebook i Instagram - social mediaMedia społecznościowe są określane jako zarówno pozytywne narzędzie do utrzymywania stałych kontaktów z szerokim gronem znajomych, jak i do pozyskiwania nowych znajomości, ale i również jako zagrożenie dla istniejących już umiejętności społecznych, które wykorzystujemy podczas komunikowania się z innymi „twarzą w twarz” – to właśnie w tych sytuacjach wykorzystujemy również komunikację niewerbalną, czyli różnego rodzaju gesty, mimikę, ton głosu. Można jednak w social media posługiwać się takim porozumiewaniem się za pomocą video rozmów – coraz więcej urządzeń posiada już kamerkę, dzięki której możemy widzieć naszego rozmówcę.

Największy portal społecznościowy

Facebook jest często krytykowany, ale jednakże jest największym portalem społecznościowym, na którym niemalże każdy człowiek posiada swoje konto – dzięki temu łatwo jest odnaleźć osoby, które znamy z dawnych czasów, bądź też dopiero poznaliśmy – a z którymi chcemy utrzymywać kontakt, bądź też pogłębiać go. Profile na Facebook’u „mówią o nas wiele”, dzięki czemu osoby, które dopiero poznajemy, ale i również które nas dopiero poznają – są w stanie sprawdzić, czym mniej więcej się interesujemy, co lubimy oraz jak lubimy spędzać wolny czas – w ten sposób usprawniamy poznawanie się i możemy z łatwością nawiązać rozmowę.

Portal do pokazania się

Instagram to również jedna z form social media, dzięki której możemy podziwiać wiele niezwykłych profili z pięknymi fotografiami osób, które cenimy i lubimy, ale i także możemy „śledzić” osoby, z którymi mamy dobre relacje, których życie ciekawi nas w pewien sposób. Instagram to świetny, nowoczesny pomysł na dzielenie się ze sobą wspaniałymi momentami, chwilami, czy też zwyczajnie dobrze wyglądającymi wnętrzami, krajobrazami, bądź modą – jest to miejsce, o którym decydujemy my sami.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz