Ekologiczne pompy ciepła

Kotły na węgiel, którymi najczęściej dostarczamy ciepło do instalacji centralnego ogrzewania emitują duże ilości dwutlenku węgla, który jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Emisję dwutlenku węgla można zmniejszyć wybierając ekologiczne metody ogrzewania domów; należą do nich między innymi pompy ciepła.

Zalety pompy ciepła

Pompy ciepła wykorzystują energię słoneczną, która jest zmagazynowana w takich miejscach, jak: powietrze, grunt, wody gruntowe. Miejsca te zostały nazwane dolnymi źródłami ciepła; jest ono następnie dostarczane do instalacji grzewczej, czyli do górnego źródła ciepła. Aby ciepło z dolnego źródła ciepła mogło zostać dostarczone do instalacji grzewczej niezbędna jest energia elektryczna. Pompy ciepła zużywają jej jednak bardzo niewielką ilość. O tym, jakie dolne źródło ciepła można wybrać decyduje wiele czynników. Najważniejsze z nich to wielkość działki, poziom oraz skład chemiczny wód gruntowych oraz region, w którym znajduje się dom. Jako górne źródło ciepła najczęściej wykorzystywane są tradycyjne grzejniki, ale pompy ciepła doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym.

Komfortowe rozwiązanie

Pompy ciepła to urządzenia bezobsługowe. Każda z nich bez względu na to skąd czerpie ciepło, jest wyposażona w automatykę pogodową, która sprawia, że temperatura wody, którą napełniona jest instalacja centralnego ogrzewania dostosowuje się do warunków pogodowych panujących na zewnątrz. W ofercie można znaleźć bardzo nowoczesne pompy ciepła. Niektórzy producenci pomp opracowali aplikacje, które umożliwiają skontrolowanie pracy instalacji przy pomocy nowoczesnych telefonów komórkowych. Pompy ciepła to urządzenia, które mogą nie tylko ogrzewać dom, ale także podgrzewać wodę. W zależności od modelu może to być urządzenie tylko do podgrzewania wody lub tylko ogrzewające dom.

Decydując się na pompę ciepła na etapie projektowania domu można zmniejszyć koszt jego budowy. Pompa ciepła nie potrzebuje opału, nie trzeba projektować i budować komina. Pompy ciepła najlepiej sprawdzają się w energooszczędnych domach.

Sprawdź ofertę u producenta: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz