Druk naklejek – jak zrobić to samemu?

Druk naklejek – jak zrobić to samemu?

Naklejki to bardzo przydatne elementy reklamowe, których można użyć niemal wszędzie. To również ciekawy sposób na to, żeby zintegrować się z innymi członkami jakiejś grupy, mogą to być naklejki dla dzieci.

Możliwości jest bardzo dużo, a najprostsze naklejki możesz wykonać w domu, samodzielnie – wystarczy ci do tego zwyczajna drukarka.

Druk naklejek w domu – od czego zacząć?

Przede wszystkim musisz opracować projekt naklejki, najlepiej w programie graficznym, a następnie umieść je na podglądzie wydruku tak, żeby zajmowały całą możliwą do zadrukowania powierzchnię. Dzięki temu oszczędzisz również papier. Idealną opcją będzie zaznaczenie krawędzi naklejek, ponieważ pomoże to w ich wycinaniu na późniejszym etapie. Jeśli chcesz zrobić naklejki o nieregularnym kształcie, najlepiej jeśli przygotowując grafikę, dodasz linie wycinania, które będą „obrysowywać” kontury naklejki.

Kolejną ważną rzeczą, o którą trzeba zadbać jeszcze przed rozpoczęciem drukowania jest odpowiedni papier – naklejki nie wydrukujemy na zwykłym papierze do drukarki, potrzebujemy specjalnego papieru samoprzylepnego. Naklejki najlepiej wycinać gilotyną do papieru i zdjęć, co pozwoli nam na precyzję w tym aspekcie, jeśli jednak naklejki mają nieregularny kształt, będziemy musieli posłużyć się nożyczkami.

Druk naklejek w domu – wady i zalety

Drukowanie naklejek w domu jest ciekawym pomysłem, zwłaszcza jeżeli nie dysponujemy pieniędzmi na wybranie się do profesjonalnej drukarni, a także jeżeli nie potrzebujemy ich wiele. W innym wypadku może stać się to dla nas po prostu nieopłacalne. W domowym zaciszu ograniczają nas również wymiary drukarki, nie możemy więc liczyć na duże, piękne naklejki.

Dopiero korzystając z drukarni możemy pozwolić sobie na dowolność kształtów, kolorów, przeźroczystych fragmentów, bez znaczenia jest również wielkość naklejki i ich liczba. Z pewnością druk naklejek w domu jest tani, ale jeżeli chcemy użyć naklejki do poważnej reklamy, warto skorzystać z usług drukarni offsetowej, która wykona ją profesjonalnie.
Sprawdź też: https://www.viperprint.pl/produkt/N3D01

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz