Dom spokojnej starości – czy to dobre rozwiązanie?

Dom spokojnej starości – czy to dobre rozwiązanie?Wraz z upływającym wiekiem wiele osób traci swoją sprawność fizyczną i umysłową. Do tego bardzo często dołączają różnego rodzaju choroby, osoby starsze tracą samodzielność i wymagają opieki i pomocy ze strony innych osób. Przyjęło się w naszym kraju, że opieką nad schorowanymi, starszymi rodzicami powinny zapewnić dzieci. Umieszczanie rodziców w domach opieki nie jest więc w naszym kraju tak bardzo popularne, jak mato miejsce na przykład u naszych zachodnich sąsiadów. Wiele osób decyzję o umieszczeniu bliskiej im osoby w domu opieki podejmuje dopiero wtedy, kiedy ze zmęczenia (także psychicznego) nie jest już dłużej opiekować się nią samodzielnie.

Rosnące zapotrzebowanie na domy opieki

Zapotrzebowanie na domy opieki w naszym kraju każdego roku się zwiększa. Przybywa bowiem osób, które wymagają zapewnienia całodobowej opieki pielęgniarskiej i zabiegów rehabilitacyjnych. Osoby dobrze sytuowane materialnie decydują się bardzo często na umieszczenie bliskich sobie osób w prywatnych domach opieki. Działają one na terenie całego kraju. Dom spokojnej starości w Warszawie przyjmuje osoby starsze nie tylko z Warszawy, ale także z okolicznych miejscowości. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z oferty wybranego przez siebie domu spokojnej w Warszawie sprawdźmy, czy budynek, w którym przebywają osoby starsze jest dostosowany do ich potrzeb, czy nie ma w nim barier architektonicznych, czy w pokojach seniorzy będą mieli komfortowe warunki.

Sprawdź także:

Jakie są domy opieki?

Wokół domów spokojnej starości krąży wiele nie zawsze pochlebnych, nie zawsze też zgodnych z prawdą opinii. Stąd też wiele osób często bardzo długo waha się, czy decyzja o umieszczeniu bliskich osób jest na pewno słuszna. Działające dzisiaj domy opieki w niczym jednak nie przypominają placówek sprzed kilkunastu lat. Są nowoczesne, a ich właściciele zatrudniają do pracy nie tylko osoby o dużym doświadczeniu w opiece nad osobami starszymi, ale także osoby o takich cechach charakteru, jak empatia, cierpliwość i wyrozumiałość. Domy te są więc przyjazne nie tylko dla osób starszych, ale także dla ich rodzin.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz