Dodatkowe ubezpieczenie szyb – czy warto?

Dodatkowe ubezpieczenie szyb - czy warto?Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej wychodzą na przeciw potrzebom kierowców, wprowadzając do swojej oferty dodatkowy zakres ochrony. W polskich warunkach drogowych szczególnie przydatne okazuje się ubezpieczenie szyb. Na jaki zakres ochrony mogą liczyć kierowcy i w jakich sytuacjach dodatkowa polisa okaże się wyjątkowo korzystna? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Wydaje się, że lata 90. były najbardziej „pracowite” dla złodziei samochodowych radioodbiorników. Kiedyś widok pokruszonego szkła na płycie przyblokowego parkingu był w zasadzie codziennością. Obecne statystyki wskazują, że do tego typu zdarzeń dochodzi nieco rzadziej, nie znaczy to jednak, że nie musimy obawiać się o szyby w naszym pojeździe.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie szyb samochodowych?

Akty wandalizmu lub kradzieży z wybiciem szyby nadal nie są niczym niezwykłym. Jeżeli parkujesz swój pojazd w niestrzeżonej strefie, ubezpieczenie szyb samochodowych będzie dla Ciebie bardzo przydatne. Zakres ochrony, jaki zapewnia tego typu polisa, nie ogranicza się jednak wyłącznie do szkód wywołanych przez osoby trzecie. Warto pamiętać, że w niemal wszystkich województwach nadal prowadzone są inwestycje drogowe. Jak to się ma do uszkodzenia szyb? To proste – na drogach nie brakuje żwiru i innych materiałów sypkich, używanych w procesie budowy. W rezultacie nie jest trudno o uszkodzenie szyby przez kamień, który niczym pocisk wystrzelił spod koła jadącego przed nami pojazdu. Warto pamiętać, że ze względu ja swoją powierzchnię i konstrukcję, szyba czołowa jest najczęściej najdroższa spośród wszystkich montowanych w pojeździe.

Sprawdź http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/auto-szyby/

Ubezpieczenie szyb

Ubezpieczenie szyb samochodowych zapewnia też ochronę w przypadku kolizji z innym pojazdem, zwierzęciem lub z pieszym. Może się wydawać, że w tym kontekście, taka polisa jest zbędna dla posiadaczy auto casco. Nic bardziej mylnego. W porównaniu z sumą, o jaką zostanie powiększona składka AC po takiej naprawie, dodatkowe ubezpieczenie szyb kosztuje znacznie mniej. Warto zatem dodatkowo rozszerzyć pakiet ubezpieczeń, w praktyce może okazać się to niezwykle korzystnym rozwiązaniem.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz