Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Decydując się na spędzenie nawet krótkiego urlopu czy weekendu za granicą powinniśmy się do takiego wyjazdu odpowiednio przygotować. Spakowanie bagażu to nie wszystko – powinniśmy odwiedzić także jedno z towarzystw ubezpieczeniowych, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne.

Ubezpieczenia te nie są drogie, ale mogą zaoszczędzić nam bardzo poważnych wydatków, gdy za granicą zachorujemy lub będziemy mieli wypadek.

Na co należy zwrócić uwagę?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne dla siebie musimy zadbać przede wszystkim o to, aby w polisie znalazło się ubezpieczenie kosztów leczenia. W przypadku turystycznego ubezpieczenie to polisa, która jest niezbędna. W przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia to ubezpieczyciel zapłaci  za wizytę lekarską, pobyt w szpitalu, czy za leki. Dobra polisa zakresem ochrony powinna obejmować zarówno nagłe zachorowanie, jak i problemy ze zdrowiem będące skutkiem wypadku. Bardzo ważne jest także, aby w zakresie ochrony znalazły się również koszty transportu medycznego do kraju. Wykupując ubezpieczenie turystyczne warto zadbać także o to, aby objęło ono również odpowiedzialność cywilną. Uzupełnieniem polisy kosztów leczenia może być także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, a w przypadku wyjazdu samochodem również pakiet assistance.

Czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie?

Dodatkowe ubezpieczenie warto wykupić szczególnie wtedy, gdy w podróż wybieramy się z osobą w podeszłym wieku, a także, gdy sami lub ktoś z członków rodziny cierpi na chorobę przewlekłą. W tym ostatnim przypadku należy jednak sprawdzić, czy polisa obejmuje choroby przewlekłe. Warto też sprawdzić, czy na niektóre świadczenia towarzystwo ubezpieczeniowe nie wprowadziło limitów.

W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowe zwrot wydanych pieniędzy może nastąpić po powrocie albo w formie rozliczeń bezgotówkowych. Opcja druga jest dla osoby ubezpieczonej bardziej wygodna. Przed wyjazdem koniecznie należy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia – dowiemy się z nich, co mamy zrobić, gdy zachorujemy. Ubezpieczyciel może na przykład sam organizować pomoc.

Sprawdź również:

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz