Dlaczego fundraising jest czymś godnym naszego zainteresowania?

Dlaczego fundraising jest czymś godnym naszego zainteresowania?

Dobroczynność jest czymś niesamowicie istotnym, bo to przecież żadna tajemnica, że liczenie na państwo nie zawsze ma sens – można nawet zaryzykować twierdzenie, iż liczenie na państwo nie ma większego sensu w zdecydowanej większości przypadków. Na całe szczęście istnieje w Polsce całkiem sporo fundacji, których głównym celem jest niesienie pomocy takim osobom, które najzwyczajniej w świecie jej potrzebują. Dlaczego fundraising jest czymś godnym naszego zainteresowania?A chyba każdy świetnie zdaje sobie sprawę z tego, iż akurat w polskim społeczeństwie jest naprawdę spory procent takich ludzi, którzy bez tej pomocy nie są w stanie normalnie funkcjonować. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że każdy z nas korzystał chociaż raz z pomocy fundacji – na przykład będąc w szpitalu, w którym część sprzętu została kupiona za pieniądze ze zbiórki. To pokazuje, iż dobroczynność ma naprawdę duży sens. Cieszy zatem to, że są w Polsce firmy zajmujące się na co dzień fundraisingiem.

Fundacje pozarządowe

Chodzi w tym momencie, w bardzo dużym skrócie, najzwyczajniej w świecie o zbieranie pieniędzy na rzecz fundacji i organizacji pozarządowych. Nie każdą fundację stać na pracowników, zresztą nie zawsze jest sens zatrudniania osób do pomocy. A wiadomo, że jeżeli ktoś pomaga pro bono, nie zawsze ma odpowiednią ilość czasu, nie wspominając o doświadczeniu, umiejętnościach oraz wiedzy. Czasami warto skorzystać z usług zawodowców, dla których fundraising jest chlebem powszednim. Oczywiście firmy zajmujące się fundraisingiem nie są instytucjami charytatywnymi, więc ciężko sądzić, iż cokolwiek będzie nam dane za darmo. Jednakże mimo wszystko jest to wszystko bardzo opłacalne, bo konto naszej fundacji będzie o wiele bogatsze.

Portfolio firm

Powinniśmy pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić przed podpisaniem umowy o fundraising całą branżę, to niesamowicie istotne, abyśmy doskonale zdawali sobie sprawę z tego, z kim zamierzamy podjąć współpracę. Sprawdzić można np. portfolio firm przykładowo: http://www.directchannel.pl/wybrane-realizacje/. Czymś całkowicie niewskazanym jest współpracowanie z takimi podmiotami gospodarczymi, które już z daleka świecą brakiem profesjonalizmu, a może nawet brakiem dobrych zamiarów. Przecież nasza fundacja jest organizacją, która musi być całkowicie czysta! Zresztą nie trzeba chyba tego przypominać.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz