Dachówki – jaką opcję wybrać?

Pokrycie dachu w trakcie budowy domu to jedna z ważniejszych decyzji jakie będzie trzeba podjąć, gdy budowa trwa. Pojawia się wiele pytań o to jakie pokrycie dachowe będzie najlepsze, na jakie rozwiązania obecnie powinniśmy się decydować. Oczywiście podstawowa sprawa to odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, które mogą mieć znaczenie przy wyborze pokrycia dachowego. Przede wszystkim trzeba zadać sobie pytanie o to jakie ma się możliwości finansowe oraz oczekiwania co do pokrycia dachowego.

Klasyczna dachówka?

Pojawia się na początku pytanie czy tym dobrym wyborem będzie klasyczna dachówka czy jednak będzie się stawiać na nowoczesne formy pokrycia dachowego. Dachówka ceramiczna, to ten najbardziej klasyczny wybór, jednak jednocześnie najdroższy i najcięższy co wiąże się z obciążeniem całego dachu. Konstrukcja budynku musi więc być przygotowana na ułożenie takiej dachówki, musi mieć odpowiednią wytrzymałość. Jeśli więc nie ma możliwości, by takie właśnie pokrycie ułożyć to rozwiązaniem może być opcja lżejsza. W takim przypadku może być to albo dachówka cementowa, która będzie lżejsza a zachowa świetny wygląd dachówki ceramicznej, albo rozwiązanie w postaci dachówki z blachy.

Blacha na dachu

Blachodachówka to świetna propozycja, dzięki której stworzyć można udane pokrycie dachowe, które będzie się ładnie prezentować a jednocześnie będzie znacznie lżejsze niż klasyczna dachówka. Decyzja o ułożeniu blachy w wielu przypadkach świetnie się sprawdza, ponieważ blachę na dachu układa się bardzo szybko i dla wielu osób będzie to duża zaleta takiej formy pokrycia. Poza tym blacha jest lekka, więc konstrukcja budynku nie musi być szczególnie wytrzymała. W tym wszystkim istotne będzie również to, że blachodachówka to rozwiązanie obecnie najlepsze jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Tak więc każdy kto na taką formę pokrycia dachowego się zdecyduje na pewno będzie zadowolony z efektu jaki się osiągnie. Jednocześnie nie będzie trzeba bardzo dużo wydać na takie pokrycie, a to również istotna kwestia.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz