Czym są social media dla młodzieży?

Czym są social media dla młodzieży?

Na samym początku skupmy się na tym, czym właściwie są social media. Są to ogólnie pojęte media internetowe i mobilne umożliwiające komunikację z otaczającym nas światem. Najpopularniejsze z nich, zrzeszają nawet po ponad miliard użytkowników.

Skąd bierze się fenomen takich serwisów?

Czym są social media dla młodzieży?Prawdopodobnie z naszej wewnętrznej potrzeby komunikacji ze światem, wiele osób wręcz musi codziennie podzielić się z innymi informacją o tym co jedli danego dnia na obiad, bądź cóż to wspaniałego zrobiło danego dnia ich ukochane, maleńkie dziecko (tutaj wchodzimy już w specyficzną patologię, w jaką popadają niektórzy użytkownicy takich serwisów i w to, jak wiele są oni w stanie zrobić aby zgromadzić to coraz więcej obserwujących bądź też jak najwięcej „followersów”). Chyba każdy zgodzi się ze mną, że najpopularniejszym serwisem tego typu jest Facebook, założony przez Mark’a Zuckerberg’a. Każdego dnia miliony osób wymieniają się na nim informacjami, zdjęciami. Dla młodzieży często jest to najważniejsza forma kontaktu ze światem. Jednak w mojej opinii, do pewnego stopnia, jest to uzasadnione, ponieważ w ostatnim czasie nawet rozmowy o pracę są czasami przeprowadzane za pośrednictwem Facebooka, czego (nie chwaląc się) jestem żywym dowodem.

Prywatne życie pracowników

Jednak jeśli już o pracy mówimy, młodzi powinni pamiętać, że pracodawca nie jest głupi i potrafi sprawdzić nasz profil na social mediach takich jak Instagram, więc powinniśmy bardzo uważać wstawiając cokolwiek na swoje tablice. Może to w przyszłości zaoszczędzić nam usuwania postów, które mogłyby nie spodobać się naszemu potencjalnemu pracodawcy. Oprócz rozmawiania ze sobą, wysyłania sobie zdjęć, czy też wystawiania ich na widok publiczny, serwisy takie często dla młodzieży stanowią dość pokaźne źródło informacji, np. na temat bieżących wydarzeń w kraju czy za granicą, można też znaleźć tam różne ogłoszenia, nie tylko o pracę, ale również związane ze sprzedażą czegoś. Reasumując, media społecznościowe stały się dla współczesnej młodzieży bardziej narzędziem w codziennym życiu niż formą rozrywki, którą były początkowo.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz