Czy towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają polisy na życie osobom chorym na raka?

Czy towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają polisy na życie osobom chorym na raka?

Na choroby nowotworowe choruje w naszym kraju bardzo dużo osób. Zdecydowana większość tych chorób wymaga długotrwałego, a przy tym bardzo kosztownego leczenia. Czy osoby, które chorują na raka mają możliwość wykupienia ubezpieczenia na życie?

Jak jest oferta towarzystw ubezpieczeniowych na wypadek raka?

Czy towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedają polisy na życie osobom chorym na raka?Z pewnością poszukując towarzystwa ubezpieczeniowego, które proponuje ubezpieczenie na wypadek nowotworu napotkamy trudności w swoich poszukiwaniach. Wśród działających w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych jest znikoma liczba tych, które tego typu ubezpieczenia mają w swojej ofercie. Tego, które je oferują nie sprzedają ich jednak jako osobny typ ubezpieczeń, ale jako ubezpieczenie dodatkowe. W chwili obecnej tylko jedno spośród towarzystw ubezpieczeniowych działających w Polsce wprowadziło do swojej oferty odrębne ubezpieczenie na wypadek zachorowania na choroby nowotworowe. Towarzystwo to ma w swojej ofercie między innymi specjalne, oddzielne ubezpieczenia dedykowane kobietom. Dzięki tej ofercie polskie kobiety mogą ubezpieczyć się na wypadek zachorowania na jeden z rodzajów nowotworów, na które to właśnie one chorują najczęściej. W większości jednak towarzystw ubezpieczeniowych osoby, u których już została rozpoznana choroba nowotworowa nie mogą wykupić ubezpieczenia na życie.

Czy polisa chroni przed wszystkimi rodzajami raka?

Niestety, towarzystwa ubezpieczeniowe, które prowadzą sprzedaż ubezpieczeń na wypadek zachorowania na raka sprzedają polisę tylko osobom chorującym na niektóre rodzaje nowotworów. Na wykupienie polisy nie mają szans między innymi te osoby, u których został rozpoznany groźny rak skóry, czerniak. Istnieje jednak możliwość dokupienia przez te osoby dodatkowych opcji.

W jakich sytuacjach towarzystwo wypłaca świadczenia?

Osoby, które posiadają polisę na wypadek zachorowania na chorobę nowotworową otrzymają świadczenie po przedstawieniu w towarzystwie ubezpieczeniowym zaświadczenia lekarskiego. Powinna zostać w nim zamieszczona informacja dotycząca rozpoznania rodzaju nowotworu.

Podobne wpisy:

Share

Dodaj komentarz