Czy optyczne powiększenie małego pokoju jest możliwe?

Czy optyczne powiększenie małego pokoju jest możliwe?Aranżacja małego pokoju bywa bardzo kłopotliwa, ponieważ można niepotrzebnie zagracić taki pokój, jednak istnieje kilka prostych trików, dzięki którym można optycznie powiększyć pokój. Pamiętać należy przy tym o tym, aby niepotrzebnie nie zagracać takiego pokoju i umieścić w nim wyłącznie najpotrzebniejsze przedmioty. Minimalizm to w tej sytuacji najlepsze rozwiązanie. Jakich zatem trików można użyć, aby optyczne powiększenie pokoju stało się faktem?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak pomalować mały pokój, aby stał się bardziej przestronny. Kolory mają w tym przypadku bardzo duże znaczenie, ponieważ niektóre barwy mogą optycznie pomniejszać pokój, a inne go powiększać. Jakie zatem kolory sprawdzą się najlepiej? Przede wszystkim jasne kolory takie jak biel, odcienie szarości i przypudrowanego beżu oraz chłodne pastele.

Czytaj więcej: https://www.dulux.pl/pl/wskazowki-i-porady-dotyczace-aranzacji/maly-pokoj-stworz-wieksza-przestrzen-za-pomoca-koloru

Meble

W przypadku, gdy każdy centymetr odgrywa znaczącą rolę, nie należy zapominać o tym, iż ściany mogą być zagospodarowane w równym stopniu jak podłoga. Warto zatem zawiesić na ścianie półki w kolorze wnętrza lub zbliżonym do niego uwalniając tym samym miejsce na podłodze, dzięki czemu pomieszczenie ulegnie powiększeniu.

Tworzywa

Szkło, plastik oraz metal to tworzywa, które sprawdzają się idealnie w małym pokoju. Warto wiedzieć jednak o tym, iż wspomniane materiały mają raczej nowoczesny charakter, dlatego sprawdzą się idealnie w nowoczesnych wnętrzach. Nie ma się jednak czym zamartwiać, ponieważ w klasycznych wnętrzach również znajdą zastosowanie pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane. Sprzęty wykonane z takich właśnie materiałów odwracają uwagę od małej przestrzeni, a zastosowanie dodatkowo intensywnych kolorów sprawdzi się w tym przypadku dosyć ciekawie. Pamiętać jednak należy o tym, aby nie przesadzać z intensywnością barw, aby pokój nie wyglądał komicznie. W zupełności wystarczą jedynie trzy albo cztery ozdoby, gdyż w pokoju w taki właśnie sposób nie zrobi się ani za chłodno, ani za mdło. Wszystko powinno być idealnie dopasowane.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz